LOPOVLUK ADMINISTRACIJE U PRIŠTINI: Albanci oteli 200 MILIJARDI srpske imovine!
Na KiM se na najpodmukliji način krše imovinska prava, a imovina stotine naših firmi preprodata ispod realne vrednosti.
Rudnici na Kosmetu, hidroelektrana "Gazivode", ski-cenatar Brezovaca, samo su neki od objekata koje kosovski političari svojataju kao "nacionalnu imovinu Kosova". Srpski zavničnici im odgovaraju da katarske knjige tvrde drugačije.
NASTAVAK DIJALOGA U BRISELU: Sutra razgovori o telekomunikacijama
Ova tema će uskoro pokrenuti u briselskom dijalogu, gde u okviru pregovora o telekomunikacijama, Priština pokušava da imovinu "Telekoma Srbije" proglasi vlasništvom "Telekoma Kosova", uprkos dokumentaciji koju poseduje srpska strana, a koja pokazuje šta je čije.
Telekom nažalost nije jedini. Vrednost "Železnica Srbije " koja iznosi više od 206 miliona evra, kosovski političari su odavno upisali na "Železnicu Kosova". Istu sudbiu doživeli su i Površinski kopovi "Kosovo", "Elektrokosmet", aerodrom "Priština" i mnogi drugi. Privredna komora Srbije objavila je da naša država na području Kosova ima imovinu vredniju od 200 milijardi dolara.
Na KiM nije ugrožena samo imovina države Srbije, već i privatna. Predstavnici Srba na Kosovu upozoravaju da je nedavno u kosovskoj Skupštini usvojen zakon o Agenciji za za imovinu koja bi trebalo da nasledi nadležnost postojeće Agencije, a koja do sada nije donela ni jednu odluku u korist Srba i njihovog vlasničkog prava.
ALBANCI NASTAVLJAJU DA VRŠE TEROR: Odbijen zahtev Marka Đurića da poseti Peć
Novi zakon omogućiće trajno otuđene srpske imovine jer - Agencija će dobiti diskreciono pravo da upoređuje srpsku i albansku dokumentaciju i bez ikakve kontrole donosi odluku ko je vlasnik - objašnjava Slavko Simić, predsednik liste "Srpska". Takođe, ona može i da objavi oglas u albanskim medijima koji nisu dostupni Srbima, pogotovo raseljenim, i objavi raspravu o određenoj imovini i pozove vlasnika da se javi u određenom roku.
Na Kosmetu je, prema podacima Kancelarije za KiM do 1999. bilo registrovano 509 srpskih društvenih i javnih preduzeća. Samo u prvih nekoliko godina od formiranja Agencije privatizovano je 300 njih i prodajom dobijeno 352 miliona evra.
ĐURIĆ O ZABRANI ODLASKA U PEĆ: Najsramotniji atak na verske slobode Srba na Kosovu i Metohiji
Priština uporno izbegava da ne pregovarački sto stavi pitanje imovine, na čemu Beograd stalno insistira. Nove privatizacije su nedopustive dok se ne u Briselu ne reši ovo pitanje i formira Zajednica srpskih opština.