Poskupljenje ključno pitanje - Rod šljive ove godine PREPOLOVLJEN!
Poljoprivrednici se žale na drastično manji rod, ali niko od njih ne želi da govori da li će zbog toga otkupne cene biti veće.
Šljive i višnje rodile su upola manje nego prošle godine u Topličkom kraju.
Razlog za to su loše vremenske prilike.
POBEĐENA GRDELICA: Posle mukotrpnih radova MONUMENTALNI INFRASTRUKTURNI projekat u SAMOM FINIŠU
IMATE IDEJU, ALI NEMATE NOVCA: Država daje 60 MILIONA bespovratno!
Oni koji nasednu OSTAJU I BEZ PARA I PARTNERA: Koliko košta lažni brak u Evropskoj uniji?
Poljoprivrednici se žale na drastično manji rod, ali niko od njih ne želi da govori da li će zbog toga otkupne cene biti veće.
Oni kažu da će šljiva biti samo za džem.
-Vremenski uslovi su toliko loši bili, evo i sada samo što nam sneg ne pada. Šljiva se mnogo proredila- kaže Jugoslav Azdejković, voćar iz Đurevca kod Blaca.
Bojan Nikolić ističe da je u ovoj godini u Blacu šljiva drastično manje rodila, odnosno ponela roda u odnosu na prošlu godinu.
NOVA PRILIKA za početnike u biznisu kroz projekat "Druga šansa"
Kompanija INTERPRODUCT osvojila 10 medalja na 86. Novosadskom sajmu
Francuska daje 2.000 evra onome ko reši OVU MISTERIJU! Mogu da učestvuju i građani Srbije (FOTO)
Nešto je bolja situacija u zasadima višanja u prokupačkom kraju, ali ni približna prošlogodišnjoj kada ih je bilo toliko da je značajan deo ostao i neobran.
Poljoprivredni stručnjaci slažu se da zbog sličnog stanja i u drugim voćarskim regionima Srbije šljive neće biti dovoljno da podmiri potrebe tržišta, dok bi procenjeni rod višanja bio sasvim u skladu sa trenutnim kapacitetima za smeštaj i preradu.
-Praktično smo na nivou prošlogodišnjih kapaciteta. Rod oko sto hiljada tona višnje biće adekvatno prerađen, preko sto hiljada tona biće problema- kaže Dragan Paunović iz Privredne komore Srbije.