KREĆU GUŽVE NA RIVIJERI: Koliko je kafa, a koliko smeštaj u Budvi
Turistička sezona u Budvi polako hvata zamah. Počele su prve gužve na šetalištima, a prestonica crnogorskog turizma i ove godine omiljena je destinacije za goste iz Rusije i Srbije.
Iako se najviše gužve očekuju u julu i avgustu, u Budvi se već oseća da je sezona uveliko počela. Ovih dana, šetališta u ovom gradu preplavljena su turistima, kojih najviše ima iz Rusije i Srbije. Plaže u crnogorskoj metropoli turizma iz dana u dan sve su popunjenije, prenosi agencija Anadolija.
Turisti iz Rusije tradicionalno su među najbrojnijim u Budvi. Na svakom koraku čuje se ruski jezik, a reklame o prodaji i izdavanju nekretnina istaknute su na najfrekventnijim mestima u Budvi i to na ruskom jeziku.
Jedna od onih koja uživa na budvanskim plažama jeste Tatjana iz Rusije.
"Dolazim iz Moskve, iz Rusije. Ovde sam na jednoj konferenciji. Sviđa mi se Crna Gora, a takođe i Budva, jer je veoma lep grad“, kaže Tatjana.
U anketi koju je u Budvi sprovela ekipa agencije Anadolija osim ruskog, dominantni jezici su i nemački, engleski i francuski.
Oduševljenje Budvom nije krio ni turista iz Ukrajine.
"Juče smo došli ovde, i mogu reći da je ovo predivno mesto. Prelepa priroda, more, a i ljudi su super“, kazao je turista iz Ukrajine.
Uz turiste iz Rusije, u Budvi tradicionalno najviše gostiju dolazi iz Srbije.
"Dolazim iz Beograda. Ovde je predivno, ja svake godine dolazim u Crnu Goru. Jako volim naše more. Sve je predivno, kao u bajci. Crna Gora je mnogo uradila na turističkoj ponudi i mislim da će sve više turista dolaziti ovde“, kazala je gošća iz Beograda.
Ona je zadovoljna i cenama usluga u Budvi.
"Mislim da su cene pristupačne gostima. Naravno, postoje mesta kao što je Stari grad gde su cene malo veće, ali mislim da je Budva za svačiji džep“, istakla je Beograđanka koja se odmara u Budvi.
CENE
Kada je u pitanju smeštaj, cene variraju u zavisnosti od lokacije. U proseku, ležaj u privatnom smeštaju košta između 10 i 20 evra, dok su cene apartmana nešto skuplje.
Cene hrane i pića nisu se mnogo promenile u odnosu na prošlu godinu. Tako se hamburgeri u prodavnicama brze hrane prodaju po dva evra, pice od tri do 10 evra, a palačinke 1,5 evra.
Ukoliko želite da se rashladite u nekom od brojnih budvanskih lokala sokovi su od dva do tri evra, flaširana i kisela voda do 1,5 evra. Kafa košta 1,2 evra, a kafa s mlekom 1,5 evra.