MALO LJUDI ZNA ZA NJIH: Ove skrivene funkcije na Android uređajima MORATE makar da probate
Veoma su korisne.
Iako su Android pametni uređaji s nama već dugi niz godina, uvek postoje neke nove stvari koje se mogu otkriti. Sam Android je u suptini nepresušan izvor čiji potencijal se tek otkriva, tako da je dobro znati što je više moguće toga u vezi operativnog sistema i samih Android uređaja.
Sa svakom novom generacijom nastaju nove i brojnije mogućnosti kojih na prethodnim modelima nije bilo. No, iako manje-više veliki broj korisnika zna za barem jedan deo, takozvanih ”običnih” i ”naprednih” mogućnosti, postoje i one za koje možda niste čuli, a bilo bi se dobro upoznati s njima.
SVI TO RADIMO, A NE ZNAMO: Da li NASILNO isključivanje računara NA DUGME izaziva oštećenja?
U nastavku teksta ćemo nešto reći baš o tim, skrivenim mogućnostima koje postoje na Android uređajima, a za koje možda niste znali.
1. Glasovna pretraga kada je ekran zaključan
Stvar je u tome da dosta mali broj korisnika zna za ovu mogućnost. Radi se o tome da na nekim Android uređajima postoji mogućnost glasovne pretrage jednostavnim izgovaranjem ”OK Google”, čak i kada je ekran uređaja zaključan. Negativna strana ovoga jeste ta da ovu mogućnost ima vrlo ograničen broj uređaja.
Ako želite videti ima li vaš uređaj ovu mogućnost, idite na Google Settings – Search and Now – Voice – OK Google detection – Always On.
2. Daljinsko isključivanje i restartovanje vašeg izgubljenog uređaja
Izgubiti mobilni telefon je nešto što nito od nas ne želi, a ono što mi još manje želimo jeste da neko ko ne bi trebao ili smeo, ima pristup našem uređaju i svim podacima koji su na njemu. Na svu sreću, Gugl je omogućio jednu izvrsnu mogućnost koja se zove "Android Device Manager". Pomoću njega možete imati kontrolu nad svojim uređajem čak i ako ste ga izgubili ili zaturili.
Android Device Manager služi za puno veće stvari od pukog praćenja gde se vaš uređaj trenutno nalazi. Ono čemu Menadžer isto tako služi jeste za daljinsko isključivanje i restartovanje uređaja na fabričke postavke. Korisnik može aktivirati ovu mogućnost na način da ide pod Settings – Security – Phone Management i da nakon toga pristupi internet stranici putem svog računara.
Uskoro bismo hranu mogli da naručujemo direktno preko FEJSBUKA
3.Pristupite Gugl Hromu preko drugih uređaja
Ako je Gugl Hrom vaš izabrani internet pretraživač onda postoji mogućnost da svim već otvorenim prozorima pristupite sa drugih Android uređaja. Sve što korisnik treba napraviti jeste da bude spojen na Hrom.
Posle toga, nakon otvaranja novih prozora, videćete opciju koja se zove ”Recent tabs”. Opcija se nalazi u desnom uglu ekrana uređaja. Klikom na ovu opciju moći ćete sve već otvorene linkove otvoriti i na drugim uređajima.
4. U slučaju gubitka uređaja – ostavite detaljan kontakt
Ovo je u suštini savet namijenjen za sve one koji često gube svoje stvari, a odnosi se na činjenicu da ako ste negde izgubili ili zametnuli svoj uređaj i ako mislite da bi neko koga znate mogao vaš uređaj pronaći, možete ostaviti poruku sa vašim kontaktom.
Radi se o sigurnosnoj meri koju bi svaki korisnik trebao postaviti, jer nikada se ne zna – možda vaš izgubljeni telefon pronađe neko koga znate (ili neko ko nema nečasne namere u vezi njega).
U svakom slučaju da biste aktivirali ovu opciju idite pod Settings – Security – Lock screen message i onde napišite poruku u vezi vašeg kontakta ili uputstvo šta onaj ko pronađe vaš mobilni treba da radi. (P.S. Ponuda nagrade srećnom pronalazaču nikada nije loša ideja).
Procurela TAJNA PRAVILA FEJSBUKA o nasilju, s*ksu, rasizmu: Mučenje dece DOZVOLJENO, golotinja NIJE
5. Postanite WiFi Hotspot
Postavljanje uređaja kao WiFi Hotspot je nešto za šta smo svi barem čuli i nešto s čime je velik broj korisnika upoznat, iako je sama mogućnost "pretvaranja" Android uređaja u WiFi tačku postala puno jednostavnija od dolaska Android 5.0 i 6.0 OS-a.
Da biste i vaš Android uređaj pretvorili u WiFi "vruću" tačku, idite pod Settings – More – Share connection and mobile hotspot.
Jedina stvar na koju trebate paziti ovde jeste potrošnja interneta.
Ako smo nešto propustili ili ako vi znate za nešto što mi nismo naveli, slobodno nam to napišite u svojim komentarima ispod teksta.