MILICA DABOVIĆ O DIGITALNOM NASILJU: Niko ne zaslužuje da bude maltretiran! (FOTO)
Naša proslavljena košarkašica je veliki borac protiv zlostavljanja.
Naša proslavljena košarkašica, doskorašnji kapiten zlatne srpske reprezentacije, Milica Dabović, nedavno je dospela u žižu i kao žrtva fizičkog zlostavljanja, a i zvanično podržava borbu protiv bilo kojeg vida nasilja.
DOSTOJANSTVEN HOD: Pogledajte Natašu Kovačević u ulozi manekenke! (FOTO)
- Nisam. Da mi se to dogodilo, naravno, borila bih se i protiv toga. Niko ne zaslužuje da bude maltretiran, vređan i ponižavan i svako mora da bude oprezan kada koristi internet.
- Deca, koja nažalost, imaju takva iskustva, moraju uz veliku pomoć roditelja, škole, bliskih prijatelja i rodbine da se izbore sa posledicama i uz veliki oprez nastave redovne aktivnosti. Najlepše bi bilo da se u slobodnom vremenu što više okrenu sportu, a kada koriste Internet da to bude pod nadzorom starijih.
- Ne znam taj podatak, ali svakodnevno čujemo da se ružne i opasne stvari događaju. Sigurno da je prisutno u velikoj meri, što je nedopustivo, ne bi smelo da ga bude uopšte.
- Ne čitam komentare u medijima. Znam da ljudi često proizvoljno donose svakojake zaključke i da se olako upuste u komentarisanje, čak i u vređanje. Čula sam za neke loše komentare, koji bi me u trenutku pogodili, ali bi ih odmah zaboravila, nisu vredni pamćenja. Na sreću, daleko više ima lepih i pozitivnih poruka na mojim profilima na društvenim mrežama i to me zaista usrećuje. Obrni, okreni, kad-tad, istina o čoveku, kakav je ko, izađe na videlo...
- Svi smo okruženi mališanima, koji provode mnogo vremena za kompjuterom i sa mobilnim telefonom. Ne bi trebalo deci ništa zabranjivati da se ne postigne kontraefekat, ali mora mnogo da im se priča i objašnjava šta je dobro, a šta loše i opasno.
AL' ĆE TO BITI DOBAR PRELAZNI ROK: Obradović i Fenerbahče DOBIJAJU veliko POJAČANJE (FOTO)
- Dok su deca mala bolje da se druže sa vršnjacima u prirodi i na sportskim terenima, nego da virtuelno komuniciraju. Pogotovo je opasno i rizično ako se iza profila lažnog vršnjaka krije neki manijak. A na društvene mreže, ni deca, ni omladina, znači, posebno populacija koja nije punoletna, a ni ostali, ne bi trebalo da otkrivaju neke lične detalje, ni da stavljaju neke neprimerene fotografije, neke dvosmislene poruke. Pogotovo ako su im profili otključani za širu javnost i za nepoznata lica.