ПАМЕТНА ТАКТИКА: Погледајте како ће Пољаци профитирати од "брегзита"
Пољска жели да привуче инвестиције тако што ће искористити одлуку Велике Британије да напусти ЕУ, рекао је потпредседник пољске владе Матеуш Моравјецки.
- Уколико Велика Британија напусти ЕУ, а чини се да хоће на основу одлуке британског народа, ми ћемо бити у веома доброј позицији, јер ћемо моћи да обезбедимо приступ јединственом европском тржишту под истим условима као Британци - рекао је Моравјецки локалној телевизији ТВН24. Он је додао да ће Пољска бити највећа економија која није у еврозони међу земљама ЕУ када Велика Британија иступи.
ЗЛОГЛАСНИ МИЛИЈАРДЕР СОРОШ: Кладим се на КРАХ ЊУЈОРШКЕ БЕРЗЕ!
'Фреакинг оут': Банкс дивидед он whether то stay ин Лондон ор нот афтер #Brexit https://t.co/DchgR9SuKu pic.twitter.com/fb25hZgHgE— РТ (@RT_com) Јуне 24, 2016
Ова земља је већ привукла бројне финансијске институције, попут УБС-а, "Креди Свиса", "Бенк оф Њујорк", ХСБЦ-а и многих других.
ПОЉСКИ ФАРМЕРИ МОЛЕ: Укините САНЦКИЈЕ РУСИЈИ!
Према мишљењу Моравјецког који путује у Лондон ове недеље како би се састао са директорима неких од највећих банака у Ситију, Пољска мора да привуче што више банака, посебно у сферама информационих технологија и менаџмента ризика.
- Сигурно ће бити тешко, али ми желимо да покажемо колико су Варшава и Пољска атрактивне - рекао је потпредседник владе.
ПОЉАЦИ НА ТАНКОМ ЛЕДУ: Партнери проналазе друге начине за "СЕВЕРНИ ТОК 2"
Он је рекао "Фајненшел Тајмсу" да су многе банке изразиле жељу да послују у Пољској, додајући да је јасан повећани интерес да напусте Лондон. Он је такође рекао да су почели разговори са финансијским институцијама у Лондону о премештању централних канцеларија у Пољску.
Од када су Британци изгласали излазак из ЕУ, градови као што су Париз, Амстердам и Франкфурт су изразили своје жељ да постану нови центри међународних финансија.
ИГНОРИШУ САНКЦИЈЕ СВОЈИХ ЗЕМАЉА: Европски бродови ПРИСТАЈУ НА КРИМ!
Прошлог месеца је заменик градоначелника Амстердама Кајса Олонгрен рекао да су бројне азијске компаније које послују у финансијском сектору и смештене су у Лондону контактирале амстердамске власти, са жељом да се преместе у главни град Холандије.
Са друге стране, Француска је најавила "црвени тепих за банкаре из Ситија који одлуче да се преселе из Лондона у Париз.