МИХАЈЛОВИЋ: Одлични односи са Кином доприносе економији и бољем животу грађана
Традиционално добри односи Србије и Кине последњих година су све бољи, а заједнички пројекти допринеће већем економском развоју Србије.
Добри односи ће допринети и бољитку грађана Србије, изјавила је у интервјуу за кинеску ТВ Пекинг министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић.
- Влада Србије је отворена за сваки даљи вид партнерског односа на Кином. Желимо да добре односе даље продубљујемо, јер то нама много значи - казала је Михајловић.
КОНАЧАН БИЛАНС САМИТА У РИГИ! Потписани уговори са Кином вредни 734 милиона евра
Она је истакла да две земље не сарађују само у области инвестиција, већ више од тога, и навела пример да у заједничким инфраструктурним пројектима као што је изградња брзе пруге Београд–Будимпешта, кинески инжењери помажу стручњацима из Србије.
- Наши инжењери имају прилику да уче јер из Кине нам стижу и нове технологије, што је за Србију добро - рекла је Михајловић.
Према њеним речима, колико су односи Србије и Кине добри могу да виде и грађани, пре свега на завршеним заједничким пројектима попут моста Земун-Борча, који по завршетку, како је рекла, није само отворио транзитни коридор, већ је подстакао и отварање компанија у непосредној близини.
ВУЧИЋ најавио долазак КИНЕСКЕ БАНКЕ у Србију
Она је подсетила да су у Риги недавно с кинеским партнерима потписани споразуми вредни 734 милиона евра.
- На основу једног од тих споразума ускоро почиње изградња пруге Београд - Будимпешта. Председници и премијери Србије и Кине истакли су да је то стратешки циљ. Пресрећни смо што и Кина има исти осећај за тај пројекат. То је од огромног значаја, а по његовој реализацији, Србија ће показати да јесте транзитни коридор региона - рекла је Михајловић.
МИХАЈЛОВИЋ: ОПРАВДАЛИ смо ПОВЕРЕЊЕ, за 100 дана имамо 50 конкретних РЕЗУЛТАТА
Србија је потписала уговор са кинеским компанијама о изградњи деонице ауто-пута Сурчин-Обреновац, као и за обилазницу око Београда од Остружнице до Бубањ потока. У тим пословима домаће фирме учествоваће са близу 50 одсто, како у самој градњи, тако и у коришћењу производа из Србије, подсетило је Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.