У овогодишњем програму БГ праксе 226 места за студенте
Програм омогућава студентима да по јединственом моделу обављају стручну праксу у јавним предузећима
Универзитет у Београду и Градска управа града Београда позвали су данас студенте завршних година да се пријаве за учешће у програму "Универзитетска радна пракса - БГ пракса 2017".
ИМАМО ПОСАО ЗА ВАС СА ПЛАТОМ ОД 1.500 ЕВРА: Није шала, ево који УСЛОВ морате ИСПУНИТИ (ФОТО)
Како је саопштила Градска управа, у програму универзитетске радне праксе ове године моћи ће да учествује укупно 226 студента у 16 унутрашњих организационих јединица Градске управе, 14 градских предузећа, 11 установа културе и три градске општине града Београда.
Програм омогућава студентима да по јединственом моделу обављају стручну праксу у јавним и јавним комуналним предузећима, организационим јединицама Градске управе, установама културе, као и градским општинама и стекну практична знања, вештине и релевантно радно искуство током студија и на тај начин унапреде своје академско образовање.
Програм БГ пракса 2017. реализоваће се као тромесечна пракса уз менторску подршку, а планирани почетак је 15. јун. Свим студентима, полазницима програма током трајања праксе биће обезбеђена накнада за топли оброк и превоз и менторска подршка, а ангажовање у програму носи и одређени број додатних ЕСПБ бодова као препозната релевантна vannastavna активност студената Универзитета у Београду.
БУДУЋНОСТ ЈЕ СТИГЛА! Данска прва у свету уводи ДИГИТАЛНОГ АМБАСАДОРА!
На конкурс се искључиво електронски могу пријавити заинтересовани студенти завршних година у складу са наведеним условима конкурса, а за све студенте неопходно је да приложе и скенирану потврду о редовном студирању.
Рок за пријаву је 17. април у поноћ, а текст конкурса са свим детаљима доступан је на сајту Центра за развој каријере www.razvojkarijere.bg.ac.rs . У саопштењу се подсећа да је у протеклих седам година реализације овог програма, преко 1.650 студената са 26 факултета Универзитета у Београду стекло је прво радно искуство у институцијама чији је оснивач град.
Наглашава се и да је преко 95 одсто полазника прошлогодисњег програма БГ праксе у упитнику одговорило да би праксу препоручил млађим колегама.
Центар за развој каријере и саветовање студената обавио је истраживање под називом "Где су и шта раде бивше генерације полазника БГ праксе", које је реализовано на узорку од 330 испитаника и показало је да студенти БГ праксу препознају као "добру шансу, као сјајан прелаз", како кажу, од студирања ка радним навикама, прилику да се научено примени у пракси, да се унапреде комуникација и тимске вештине, сазна како изгледају пословне процедуре и процеси.
Према том истраживању, прво запослење нашло је убрзо по дипломирању 66 одсто студената, а највећи број дипломираних, 49 процената запослио се у приватном, 14 одсто у јавном сектору, 13 одсто у образовању и науци (од школа страних језика до факултета, института), а нешто мањи број студената прво радно искуство након БГ праксе стекло је у области правосуђа, ревизорским кућама, невладином сектору итд. или је направило самосталне кораке ка предузетничкој каријери.
Веома мали број студената, учесника у истраживању први посао потражило је ван земље.