АСТРОНОМСКЕ ЦЕНЕ НЕКРЕТНИНА У ЦРНОЈ ГОРИ: За кућу у Котору и до 1,5 милиона евра, а ево КОЛИКО КОШТА КВАДРАТ у осталим приморским градовима
Цене некретнина у Црној Гори толико су порасле да се квадрат у појединим градовима на мору изједначио са квадратом у европским метрополама који иде и изнад 5.000 евра.
Цене зависе од места, али и од близине мора и погледа. У стамбеним насељима Будве, Тивта или Котора квадрат стана се може купити за 1.500 до 5.000 евра, али у понуди има и далеко већих цена и ексклузивнијих локација. Тако рецимо квадрат на локалитетима попут Луштица Bay, Порто Монтенегро (Тиват) и Портонови (Херцег Нови) достиже цену од 8.000 до 12.000 евра.
Ипак, најтраженији у Црној Гори су станови у Будви, Тивту, Котору, Херцег Новом.
Котор је годинама уназад познат као летовалиште где су цене кућа и станова високе. Разлог су, између осталог, старе виле и историјске знаменитости. Тако се, рецимо, уколико заиста желите луксуз, у Котору може купити камена вила на обали мора од 235 квадрата за 1,5 милиона евра.
КРАХ ТУРИСТИЧКЕ СЕЗОНЕ: Приватни смештај у Црној Гори полупразан!
ИЗНЕНАЂЕЊЕ ИЛИ НЕ: Срби више нису најбројнији гости у црногорским хотелима
ПАД БРОЈА ТУРИСТА У ХРВАТСКОЈ: Немци главни "кривци" за лошу сезону
Уколико у истом месту желите нешто јефтиније и мало мање луксузно, можете купити двособан апартман, на 20 метара од мора за 195.000 евра.
Будва такође важи за једно од скупљих и популарнијих места, па се тако у том месту може купити двособан апартман од 152 квадрата за 900.000 евра у месту Скочиђевојка. За кућу са базеном од 400 квадрата у Будви треба издвојити 1,2 милиона евра.
За разлику од ова два изразито популарна летовалишта, где су цене некретнина многима недоступне, у Херцег Новом и Игалу се станови могу купити по приступачнијим ценама.
За нешто већи стан у Херцег Новом, од 97 квадрата, потребно је издвојити 175.000 евра. Такав стан ипак "иде" са атрактивном локацијом.
За кућу у Херцег Новом, додуше мало удаљенију од мора, која се простире на 140 квадрата потребно је издвојити 210.000 евра.
На 50 метара удаљености од обале у Тивту стан од 41 квадрат може се купити по цени од готово 110.000 евра. У Красићима, месту које припада општини Тиват, новоизграђена кућа у близини воде, од 450 квадрата кошта 890.000 евра.
РЕШАВАЊЕ ПРОБЛЕМА ЛУДОГ ПОТОКА: Милион евра за мању "главобољу" мештана
Ово је НАЈТЕЖИ посао у Србији, исплатив је, али ретко ко га ради! Хрвати га УЗИМАЈУ и шаљу у ЕУ
ОТКАЗУЈЕ СЕ ХИЉАДЕ ЛЕТОВА: "Јунајтед ерлајнс" приморан да своје авионе остави приземљене!
Како купити некретнину у Црној Гори
Срби имају право на куповину непокретности у Црној Гори готово једнако као држављани те земље. Овај поступак је прилично једноставан и не разликује се много од оног у Србији.
Пре свега потребан је пасош или лична карта, а затим се прави предуговор у ком је, између осталог, наведена и висина депозита (углавном 10 одсто од цене). Осим тога, потребно је и поднети захтев за укњижбу. Уз то, плаћа се порез на промет који износи три одсто од процењене вредности некретнине, као и годишњи порез.
Купци са свих меридијана
Процјењује се да сваку трећу некретнину у Црној Гори купи држављанин Србије. Русе који су ранијих година били најчешћи купци данас су заменили Турци. Међу купцима сада су ту и Французи, Скандинавци, Израелци, клијенти из САД...
У овом граду се на посао ЂУБРЕТАРА чека пуних СЕДАМ ГОДИНА, а ево и због чега (ВИДЕО)