Ево ко ће највише профитирати од продуженог карантина
Последња ствар коју желите да чујете је да неко профитира од ваше патње, али то је једноставно начин на који ствари функционишу.
Корона вирус је овде и за сада не постоји много ствари које можете да урадимо по том питању, сем да редовно перете руке и да останете код куће.
Постоји много компанија и сервиса који ће профитирати од свих нас који смо у карантину. И не мисли се само на произвођаче маски и тоалет папира.
Вучић захвалио привредницима на подршци у тешким временима
Друштвену мрежу погодила криза: Све више корисника, а све мање прихода
ПРАВИ ПРИМЕР ОДГОВОРНЕ КОМПАНИЈЕ: Ал Дахра Србија не отпушта запослене већ им ИСПЛАЋУЈЕ НОВЧАНУ ПОМОЋ
Браин Berries издвојио је неколико примера највећих профитера у доба коронавируса.
Онлајн куповина и достава
Људи не иду у продавнице да би избегли вирус, па је њихова једина метода преживљавања наручивање свега што им је потребно преко интернета. Било би супер када би користили дронове за доставу, али могу то да раде и људи - преноси Браин Berries.
Онлајн лекари
У многим државама, људи за симптоме које осећају, траже одговоре онлајн уместо да оду у клинику. Може да се деси и да плате како би заказали онљан преглед преко Скајпа.
Онлајн едукација
Сајтови попут Lynde, Цоурсере, Кхан Ацадемије или Удацитија, у овом периоду требало би да очекују масиван прилив посетилаца. Свако би требало да нађе нови хоби.
Стриминг сервиси
Морате да останете у кући, самим тим ћете проводити много више времена испред екрана, па ће Youtube, Хулу, Netflix и остали стриминг центри добити додатну популарност и посећеност.
Онлајн гејминг сервиси
Сервери многих онлајн игара попут "World оф Танкс", "Леагуе оф Легендс" чак и "Минецрафт", постаће мега популарни због вируса који хара светом.
Социјалне мреже
Када вам све активности у току карантина досаде, биће вам драго да што имате приступ друштвеним мрежама помоћу којих можете лако да ступите у контакт са својим најмилијима. Људи ће сада највероватније доста времена проводити на Facebooku, ТикТоку, Инстаграму и Твитеру. Исто може да се каже и за Google, месенџер и разне ВоИП сервисе попут Скајпа.
Продавци канцеларијске опреме
Како би неометано радили од куће, људима ће бити потребно доста ствари које имају на радном месту, али код куће не. То значи да ће се штампачи, копир машине и рутери продавати као луди.
Спортска опрема
Људи ће сада све своје време проводити код куће, па ће своју потребу за вежбањем и одржавањем линије морати да задовољавају код куће. Спортска опрема ће им бити преко потребна, јер немају приступ теретани, зато онлајн дистрибутери опреме очекују да ће им посао нагло процветати.
Провајдери
Наравно, пошто сада толико времена проводимо код куће, рачуни за струју, гас и телефон просто ће експлодирати.
Carlsberg фондације донирале 13,8 милиона долара у борби против пандемије Covid-19
СТИЖЕ ПОМОЋ ЕУ: 94 милиона евра из текућих пројеката БИЋЕ ПРЕУСМЕРЕНЕ здравственом систему у Србији
Вучић саопштио колико износи ПРОСЕЧНА ПЛАТА у јануару и да ли ће бити смањења
Имлек и Директна Банка донирали средства за набавку потребних респиратора
НЕ ТРЕБА ДЕФИСКАЛИЗОВАТИ КАСЕ: Ево шта треба да ураде они који привремено затварају малопродајне објекте