Хрвати, ако нећете да радите следи вам ЖЕСТОКА казна, па ви сами видите да ли вам се исплати
Посла има на претек, али радника нема
Хрватској све више недостаје стручне радне снаге, а најкритичнија ситуација је у туризму, саобраћаја и грађевинарству.
Шта је боље, штедња у ЕВРИМА или ДИНАРИМА: Ево колико НОВЦА можете да добијете од БАНКЕ
Србија прва у привлачењу страних инвестиција: Из Беча стигло проглашење за најбољег
На кадровске проблеме у овом последњем сектору упозорено је и јуче на отварању међународног сајма грађевинарства и пратећих индустрија САСО 2017 у Сплиту.
И док је ресорни министар грађевинарства и просторног уређења Предраг Штромар коментарисао да се хрватско грађевинарство опоравља, Драгутин Раногајец, председник Хрватске привредне коморе (ХОК), упозорава да тој господарској грани недостаје 10.000 радника.
Додао је како постоји потреба и за око 600 возача оценивши нелогичним да у Хрватској, која има посебну школу за возаче, закон спречава особе до 21 године да управљају возилима носивости веће од 7,5 тона.
- Имамо низ апсурда које морамо да мењанамо уколико желимо да опстанемо и преузмемо нове послове. Апсурдно је да земља с толико незапослених, нема радне снаге. Наш је предлог да се укидају здравствена осигурања за оне који одбију посао. Ако се не покренемо, остаћемо без радне снаге, нећемо моћи да преузимамо нове послове и доживјећемо крах - казао је Раногајец позвавши Владу да се ангажује у струковном образовању како би млади били оспособљени за тржиште рада.