ЈОШ ЈАЧЕ ДИГИТАЛНЕ ВАЛУТЕ! Због овог би биткоин могао да буде вреднији него икад
Интерес за криптовалутама ове је године у порасту.
Пре тога интерес је слабио, али никад није сасвим нестао. Биткоин је поновно занимљив, јер креће финансијски алат који би могао оснажити положај те дигиталне валуте у јавности. Након пада током пролећа биткоин вреди више од 60.000 долара, што је близу досадашњег максимума од 64.800 долара постигнутог у априлу. Током октобра вредност биткоина порасла је за више од 40 посто, пише CNN.
САМО ОД АПРИЛА ЗАРАДИО 60 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРА! Илон Маск је најбогатији човек на свету са 230 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРА!
ПРИВРЕДА СРБИЈЕ УСПЕШНИЈА НЕГО ИКАДА ПРЕ: Забележен невероватан раст, корона је није ни "огребала"
ГРАДИ СЕ НАЈМОДЕРНИЈА КОНТРОЛА ЛЕТА У ЕВРОПИ: Завршетак радова се очекује до краја 2021. године (ФОТО)
ЕТФ би могао додатно да оснажи недавни опоравак биткоина
Инвеститори су заинтересовани уочи покретања првог берзанског фонда с биткоин биткама. "ПроСхарес Битцоин Strategy ЕТФ" излази на берзу у уторак. Фонд ће омогућити улазну тачку за улагаче који су заинтересовани за криптовалуте, али не желе да се баве куповином и продајом самих токена. Америчка Комисија за берзу и хартије од вредности (СЕЦ) прошле недеље је сигнализирала да би коначно могла да одобри такав инструмент, за који је индустрија криптовалута дуго лобирала.
- Пре улагања у фонд који држи терминске опције за биткоин, пажљиво одмерите потенцијалне ризике и користи - објавио је СЕЦ на Twitteru.
ЕТФ би могао додатно да оснажи недавни опоравак биткоина.
- Одобравање ЕТФ-а за биткоин футуресе сматрамо позитивним кораком за простор дигиталне имовине - рекао је Исак Болтански, директор истраживања БТИГ-а.
Данашње одобрење значи да регулаторна тела потпуно одбацују своје неповјерење у криптовалуте
То не значи да регулаторна тела потпуно одбацују своје неповерење у криптовалуте. Болтански је напоменуо да се ЕТФ футурес разликује од ЕТФ-а, који директно купује и продаје биткоин. Чини се да СЕЦ на том плану остаје скептичан. И даље се уводе строжа глобална правила. Надзорна тела суочавају се с већим притиском да реагују како се инвестиције повећавају. У свом недавном говору службеник Енглеске банке Џон Кунлиф напоменуо је да је колапс тржишта хартија од вредности с хипотекама вредних 1.2 билијарде долара подстакао финансијску кризу 2008. године. Криптоимовина је у међувремену нарасла на 2.3 билиона долара.