Како ће изгледати путовање авионом: Објављено СЕДАМ ПРАВИЛА која ће бити обавезна за сваки лет
Путовање авионом неће бити ни налик оном од пре неколико месеци.
Према ономе што су досад саопштиле државе и авио-компаније, ући у авион биће теже него продрети у најчуваније војне базе широм света.
Конкретно: чекирање пре уласка у авион највероватније ће трајати сатима (не мање од два-три часа), док ће режим понашања унутар летелице бити потпуно другачији од оног на који смо навикли.
Уз то, по свему судећи, сви грађани који буду желели да путују авионом мораће да имају тест на коронавирус, подразумева се негативан, који није старији од 72 сата, а када слете, ићи ће у изолацију.
Професорку Марију смо гледали на РТС-у током пандемије, ево шта саветује деци и родитељима пре повратка у школе
ПОМАМА ЗА ВИКЕНДИЦАМА ШИРОМ СРБИЈЕ: Планински крајеви тек добију на цени
Ако сте на овом списку добићете 90.000 динара од државе: Исплата сиже већ у уторак
Правила ће, то је извесно, бити усаглашена на међународном нивоу.
Док се ближи тренутак када ће путнички авиони поново полетети, јасно је да ће последице пандемије коронавируса још дуго бити присутне у сектору авио-саобраћаја.
- Чак и када превентивне мере уведене услед пандемије углавном постану прошлост, неке ће ипак остати на снази, па ће путници на укрцавање у авион убудуће можда чекати и до неколико сати, број и капацитет летова ће бити мањи, а самим тим, авионске карте биће скупље. Уз то, пре полетања биће вршене провере здравственог стања, а путници ће морати да носе заштитне маске или шалове - наводе британски авио-стручњаци.
Увођење социјалног дистанцирања на аеродромима је физички немогуће, упозорио је извршни директор лондонског аеродрома "Хитроу" Џон Холанд-Кај.
- Социјално дистанцирање не функционише ни у једном јавном превозу, а камоли у ваздушном саобраћају - рекао је Холанд-Кај.
Први човек најпрометнијег аеродрома у Европи рекао је и да ће аеродроми морати да уведу здравствене прегледе, а путници ће морати да носе маске. Како пише британски Сан, стручњаци упозоравају да би овакве екстремне мере могле бити примењиване током наредних пет година.
Што се тиче српске националне авио-компаније "Ер Србија", авиони, посада и аеродроми спремни су да започну летове, али ће све морати да буде усаглашено са Европом и светом.
- Према неким препорукама, говоримо о интервалу између 15. и 18. маја. С друге стране, Аеродром "Никола Тесла" ниједног тренутка није био затворен, а "Ер Србија" довезла је 15.000 наших грађана из различитих делова света и допремила 2.500 тона хуманитарне помоћи - нагласили су српски званичници.
1. Обавезно ношење маски и рукавица
2. Мерење температуре пре укрцавања
3. Путници морају да имају негативан тест на корону не старији од 72 сата
4. Поштовање дистанце у авионима
5. Нема служења хране и пића у летелицама
6. Смањење броја путника, самим тим и скупље карте
7. Изолација по слетању
Сјајне вести за грађане! Вртоглави пад нафте снижава цене: СД открива шта ће све бити ЈЕФТИНИЈЕ У СРБИЈИ
Стигле лепе вести! Пензије се исплаћују ПОНОВО У ЦЕЛОСТИ, а новац на рачун стиже и који дан раније!
ПОПУСТ ЗА СВЕ ГРАЂАНЕ: Ево до када је потребно да платите рачуне за струју да бисте имали ПОГОДНОСТИ
Све дилеме су разрешене! Погледајте ДЕТАЉНО УПУТСТВО за вожњу градским превозом: ПРАВИЛА СУ ЈАСНА
Др Несторовић најавио укидање ванредног стања: Неће бити ДРУГОГ ТАЛАСА, зна се када ПРОЛАЗИ ЕПИДЕМИЈА