5 ствари које никако не подржава Фенг Шуи
Постоји попис правила које НЕ смете кршити и која су у складу са уравнотеженим протоком енергије кроз простор у коме боравите.
Па макар и да сте слику Косовске битке добили за рођендан од својих најдражих - замените је радије уметничким делима која ће вас подићи и инспирирати да учините нешто позитивно.
Све што можете довести у везу са природом, укључујући и четвероножне љубимце – испуњено је складном Чи енергијом која ће обогатити наш живот. Окружите се живим бићима и стварима природног порекла – биљкама, природним материјалима, текстурама, бојама и уметничким делима, фотографијама која асоцирају на природу. Дизајн модерног намјештаја све више асоцира на стерилност и позива на употребу материјала који нису природни и као такав сигурно није у складу са Фенг Шуи принципима.
Улазни простор се у Фенг Шуију сматра местом преко којег Чи енергија улази у наше станове. Необојена улазна врата, отирач којег нисте отресли недељам или гомила ствари које сте натрпали испред стана – сугерише на хаос, а не на уједначен проток енергије. Поиграјте се са својом креативношћу, уредите улазни простор, верујемо да би вас резултати могли изненадити.
Према Фенг Шуију, све што нас окружује испуњено је Чи, или животном енергијом, па се сматра да се енергетски повезујемо са свим што поседујемо. Тако гомила ствари за које чак нисмо ни свесни да имамо, све оно што смо потрпали у гаражу, полице или ормаре и заборавили на то – има на неки начин улогу крадљивца наше енергије. Уклањање нереда ослобађа и уравнотежује проток енергије. Једноставан начин за решавање нереда, јесте да узмете једну по једну ствар коју нисте дуго видели и да се запитате: Јесам ли емотивно везана за ово? Имам ли користи од ње? Говори ли ова ствар ишта о томе ко и шта сам сада, у овом тренутку? Ако су сва три одговора НЕ – ради се о нереду којег се под хитно требате решити.
На оно што се дешава приликом уласка у собу, морате имати увид. Ако окренете леђа улазним вратима - Фенг Шуи сматра да се на тај начин стављате у позицију несигурности јер је једна од примарних људских потреба управо она за сигурношћу.