Да ли можемо да спречимо агресивност код паса?
Како бисте избегли нежељено понашање код свог пса - крените са њиховом социјализацијом, васпитањем и тренинзима што раније. На прве знакове проблема контактирајте стручњака за понашање пса.
Ако сте власник пса или тек желите да набавите овог кућног љубимца, прочитајте пар савета које вам нуди портал examiner.com, у којима се налазе корисни примери из праксе. Ова правила треба добро да познаје сваки власник пса.
Увек су већи проблем власници, него пси
Тренинг није потребан само псима, него и власницима. И ако је тешко то признати, најчешћи узрок лошег понашања пса нису само генетске предиспозиције, већ и лоше васпитање.
Одабрали сте погрешног пса
Власници псе најчешће бирају према изгледу, а не карактеру. Ако сте желели мирног породичног пса који не захтева пуно рада немојте за кућног љубимца узабрати пса коме је потребно више дресуре!
Опрема коју користите није адекватна
Не постоји универзална опрема за све псе. Пре куповине питајте стручњака каква опрема је адекватна за вашег пса, па само такву и користите.
Школа за псе није довољна! Вежбање са њима и код куће
Кад одаберете школу за псе, уз тренинге у школи који се обично одржавају један или два пута недељно, са својим псом вежбајте и самостално.
Пас није ваша ''бебица'', већ ВАШ ПАС
Сви волимо псе и сматрамо их равноправним члановима породице, али морате знати да они нису људи. Пси имају другачије потребе. Није хумано учити своје љубимце да се да се понашају као ''живе играчке''
Не умарате пса довољно
Хиперактивност, анксиозност, негативно 'расположење' и узбуђеност сигурни су знаци да се не бавите довољно вашим псом, тачније да их не умарате довољно.
(24сата.хр)