Египат после избора: Демократија на испиту
На гласачким местима многи Египћани су истицали да би волели да су имали већи избор. Младе египатске политичке странке то им нису могле понудити.Основна карактеристика египатских избора била је дилема многих Египаћана да ли гласати, како и коме дати глас.
Многи од оних који подржавају ел-Сисија тврде да нису толико много гласали за њега због њега самог, колико су, ипак му дајући глас, гласали против избора Мохамеда Морсија, члана Муслиманског братства и бившег председника Египта, збаченог са те функције прошле године и још увијек затвореног.
Фекри Набил, гласноговорник политичке странке "За снажан Египат" која је бојкотовала изборе, истиче да се странка којој припада залаже за редефинисање египатске политике и додаје:
Након арапског пролећа, или револуције како многи кажу, 2011. године формиране су многе политичке странке. Једна од њих је и умерена, централистичка "Странка за слободни Египат" која је привукла многе младе Египћане. Генерални секретар те странке Шахир Џорџ каже да су многи чланови напустили странку након што је генерал ел Сиси преузео власт, плашећи се последица супротстављања политици армијског врха.