Зашто је Врање економски привлачно?
Финанциал тимес је сврстао Врање у групу од 10 малих градова у Европи који су привлачни за инвеститоре. Главни разлог је низак трошак пословања.
Врање је добило титулу "Општина будућности" од Клуба привредних новинара, Центра за развој малих и средњих предузећа у Београду и Агробанке, а од НАЛЕД-а је добио титулу Врање - град са повољном пословном климом.
То потврђују и инвестиције компанија БАТ, Кенда Фарбен, Sanch, GEOX, Danny Style, Хелениц петролеум, ОМВ, Лукоил.
Но, да би град завредио све ове титуле било је потребно и да градска управа и администрација отворе пут бизнису.
Инвеститори, домаћи и страни, који запосле 20 и више радника не плаћају комуналну таксу на истицање фирме у периоду од 3 године за новоистакнуту фирму.
Такође, инвеститори који врше директне инвестиције од посебног значаја на територији Града Врања ослобађају се плаћања накнаде за уређивање грађевинског земљишта.
Град обуће
Легендарна фабрика Коштана некада је била лидер региона, производећи 30.000 пари обуће дневно. Сада је исчезла са привредне мапе Врања. Но, обућарство се у овом граду пробудило. "Sanch", "Доо Младеновић", "Херц", "Minex", "Денис стил" , "Јокес", "НБС", "Дацио", "Дона лине", све су ово фирме које се баве израдом обуће.
Да је у питању озбиљан бизнис, потврђују и наруџбине које добијају и од светских реномираних произвођача као што је Луј Витон.