КАКО ПОСТАТИ БОГАТ? Урадите ово и СИГУРНО ћете успети
Ниједно решење из приручника вас неће учинити богатим преко ноћи, а "књига Аутоматски милионер" нуди другачији приступ.
Није једноставно постати богат, а у томе су често безуспешни и они који покушавају да следе савете многобројних приручника "Како се обогатити".
Приручници нуде низ једноставних корака уз које бисте требали брзо да постанете богати, само ако лепо следите један по један савет и већ купујете раскошну вилу негде на мору.
Наравно, међу тим силним саветима има и корисних, али ниједно од понуђених решења неће вас учинити богатима преко ноћи.
Међутим, књига ‘Аутоматски милионер‘ нуди другачији приступ. Иако наслов сугерише да је реч тек о још једној књизи која вас учи о брзом богаћењу, није баш тако. Њен аутор Дејвид Бане нуди решење преко ноћи, већ саветује како да промените свој однос према новцу и, с временом, постанете богатији.
Бах у својој књизи описује пут до (релативног) богатства једне породице и њихову одлуку да прво учине оно што већина људи оставља за крај.
Најбогатији на свету углавном имају ОВЕ ТРИ одлике
Кад је упознао главног јунака своје књиге, он је био 52-годишњак спреман за пензију иако никада у животу није зарађивао више од 40.000 долара годишње, пише Б92.
Не, није добио на лоту. Нити наследио богатство од неког рођака. Нити опљачкао банку.
Овај човек је аутору открио свој трик:
- Већина људи мисли да је прво што требају да ураде када добију плату – да плате све рачуне. И тек тада, ако нешто остане, ставити нешто новца на страну. Међутим, заправо би требало радити обратно - рекао му је он.
Оно што бисте прво требали да урадите јесте да исплатите нешто себи, па тек онда свима осталима.
Претворио је 40 долара у империју од 6 милијарди
Први корак главног јунака био је да стави мало новца са стране и тек тада плати рачуне. Њему и његовој супрузи на почетку није било лако. Али, дисциплиновали су се тако да им није недостајао новац који никад нису ни видели.
Аутор ове књиге послушао је његов савет па је почео да ставља на страну један одсто своје зараде. Затим се натерао да на страну ставља мало више све док није дошао до 20 одсто и уштеђевина је ускоро почела да се гомила.
- Овде се заправо ради о малом заваравању самог себе, али има ту неког смисла - каже Бах.
- Питање је заправо колико верујете сами себи и имате ли снаге да заборавите колико новца стварно имате и да се правите да имате нешто мање - закључио је он.