РЕВОЛУЦИЈА У МРШАВЉЕЊУ: Научници ОТКРИЛИ како да "искључимо" ГЛАД
Ово је боље од било које дијете.
Истраживачи са Харвард универзитета спровели су низ експеримената на мишевима, где је доказано да у задњој регији мозга постоји група ћелија која утиче на осећај ситости и глади. Они тврде да је могуће лековима индиковати осећај ситости, што ће смањити болест модерног доба - гојазност.
Нико не воли непријатан осећај глади, који је разлог што се неки људи боре са држањем дијете. Али шта ако постоји једноставан начин да олакшамо муке гладовања, и на безбедан начин помогнемо људима који желе да ослабе или се боре са гојазношћу?
Откривено је да група ћелија мозга у хипоталамусу, позната као АгРП неурони, региструје када нам понестаје калорија и изазива нагон за храном. То чини тако што се испуштају молекули који коче активност ћелија које нам одашиљу осећај ситости. Последично, ми поново осећамо глад и једемо да бисмо спречили гладовање.
Да би утицали на рад ових неурона, научници са Харвард универзитета су открили на које тачно ћелије утичу АгРП неурони. Открили су да је то густа група ћелија која се налази на делу мозга који се зове "латерал parabrachial нуцлеус" (ЛПБН).
Када су истраживачи лековима успели да "искључе" ову групу ћелија које стварају осећај ситости, открили су да мишеви могу још много да једу, иако су унели довољно калорија за тај дан. Ово је функционисало и у супротном смеру. Односно, када су вештачки "укључили" ћелије уз помоћ лекова, гладни мишеви нису ништа јели. Научници истичу да ова група ћелија служи и за то како би нам наговестила када је време за паузу у исхрани, како би се спречило преједање.
Ако волите велика научна открића, сигурно ће вас интересовати и како се може излечити слепило (више информација ОВДЕ)
Прочитајте и:
- ЗМАЈЕВ ТОНИК БОЉИ ОД АСПИРИНА: Стаћете на пут МНОГИМ БОЛЕСТИМА
- ПО ЈУТРУ СЕ ДАН ПОЗНАЈЕ: Ове јутарње навике могу да вам упропасте дан!
- РЕКЛИ СУ ЈОЈ ДА ИМА ПОРЕМЕЋАЈ У ИСХРАНИ: Заправо, могла је да умре од РАКА ЈЕДЊАКА
- НЕКАДА СУ СЕ ПАКОВАЛА У ЛЕДЕНЕ КУТИЈЕ: Откривена нова метода ТРАНСПЛАТАЦИЈЕ ПЛУЋА
- СМАЊУЈЕ ХОЛЕСТЕРОЛ, КИЛОГРАМЕ И КРВНИ ПРИТИСАК: Ова намирница је лек за још многе болести