Окончана истрага у случају ''кантримен”
Двојица диспечера „Пинк” таксија, као последњи сведоци, говорили су о томе да ли је току ноћи када се несрећа догодила, преко радио-везе такси удружења упућен апел да се јаве сви који нешто знају о догађају на Бранковом мосту
Испитивањем двојице диспечера такси удружења „Пинк”, које је заменик трећег основног тужиоца Синиша Зорић јуче саслушао, истрага против Марка Милићева, возача „кантримена” којим је 25. јула на Бранковом мосту ударен Лука Јовановић, је завршена.
Последња два сведока пред тужиоцем говорила су о томе да ли је у ноћи када се несрећа догодила, преко радио-везе овог такси удружења упућен апел да се јаве сви који нешто знају о догађају на Бранковом мосту.
На основу њихових исказа утврђено је и у ком времену је окривљени Саша Јанковић, таксиста „Пинк” таксија, те ноћи радио и да ли је имао информације о несрећи на Бранковом мосту, преноси „Политика”.
Истрага која је вођена против троје осумњичених (осталих петоро потписало је споразум о признању кривичног дела) употпуњена је медицинским и вештачењем саобраћајне струке. Медицински извештај, одговорио је на питања о механизму, врсти и тежини повреда које је задобио Лука Јовановић када је на њега налетео „кантримен”, као и да ли су те повреде у узрочно-последичној вези са смрћу Јовановића.
"Саобраћајним вештачењем које је урађено и достављено тужилаштву, утврђено је којом се брзином „кантримен” кретао пре кочења, то јест пре и у тренутку удара у Јовановића. Утврђено је да се аутомобил кретао нешто мање од сто километара на час што је више него дупло од ограничења на том делу пута," наводи саговорник "Политике."
Тужилаштво је повлашћени статус у замену за информацију где се налази „кантримен” понудило и Братиславу Весовићу, куму првоокривљеног Марка Милићева, који је помогао окривљенима после извршеног дела. Он је протеклог петка из притворске јединице Окружног затвора у Београду доведен у зграду Палате правде, али није хтео да се изјашњава на питања тужиоца.
"Весовић је рекао да жели да прича, али да то неће урадити без свог адвоката Дејана Ћасића који је у штрајку. Он се бранио ћутањем, што је његово законско право. Иако се у појединим медијима појавила информација да је и Милићеву нуђено склапање споразума о признању кривичног дела – то није тачно", наводи „Политикин” саговорник.
Пре две недеље, Трећи основни суд у Београду верификовао је споразум о признању кривичног дела који је са тужилаштвом потписало петоро осумњичених. Закљученим споразумом Дана Маневски, Никола Лепен, Бојана Петровић, Милица Новаковић и Тамара Богдановић признале су да су починиле кривично дело неотклањања опасности, а не помоћи учиниоцу после извршеног дела за шта су првобитно биле осумњичене. У замену за признање, изречене су им казне кућног затвора од четири до десет месеци.
Прочитајте и:
СНИМАК ИЗ КАНТРИМЕНА: Како је прегажен Лука Јовановић
Одложено саслушање Милићеву, тражи другог адвоката