Овај коњ је са девојком на леђима СКОЧИО у мали БАЗЕН са 15 метара висине (ВИДЕО/ФОТО)
Девојка је ослепела због скокова, али је наставила да се бави овим "екстремним спортом". Бизаран начин за забављање људи!
Давне 1881. Вилијам "Док" Карвер је дошао на "генијалну" идеју - истренираће коње да скачу у воду са великих висина. На идеју је дошао када је видео скок у реку једног несрећног коња са делимично срушеног моста. То што је намерио, остварио је. Ова атракција је постала једна од најпопуларнијих "атракција" у САД-у, а посебно у забавном парку "Стеел Пиер" у Атлантик Ситију. Тамо су коњи са јахачима скакали са 15 метара високе платформе. И то у мали базен.
The дивинг хорсес оф Атлантиц City. New фром @theretronaut https://t.co/07oKx4RRnN pic.twitter.com/e5p3tgDBCh— Јим Робертс (@nycjim) Аугуст 16, 2015
Ризик је био велики. И за јахаче и за коње. Међутим, Карверу је био важнији крик узбуђења и аплаузи одушевљене публике. Осамнаестогодишњи Оскар Смит је 17. фебруара 1907. погинуо после једног скока. Коњ је преживео.
SYRACUSE, NY, ДИВИНГ ХОРСЕ ПЕРФОРМИНГ АТ THE СТАТЕ ФАИР, ПЕОПЛЕ, ц. 1907-14 https://t.co/v69TInqeKb pic.twitter.com/4W1Vfg1gwO— фасцинатинг ауцтион (@auctionfasi) Аугуст 2, 2015
Лудило је још више захватило Атлантик Сити када се појавила једна девојка. Сонора Вебстер се прикључила циркусу и била је најчивенија у овој окрутној дисциплини. Имала је само 19 година када је извела први скок. Ускоро је презимену Вебстер додала још једно - Карвер. Удала се за Доковог сина Ала.
Јуст дисцоверед хорсе high дивинг он Google. You're welcome. #SummerGoals pic.twitter.com/p3p7RxX4BA— (@I_Rope_Cowgirls) Април 29, 2015
После седам година скакања и великог успеха у Атлантик Ситију, Сонора и њен коњ Црвеноусти (Ред Липс) су 1931. доживели пех. Приликом једног скока су изгубили баланс, а она је отворених очију ударила у воду. Трајно је ослепела! Но, ни то је није зауставило. Наставила је да на леђима Црвеноустог скаче у мале базене иако је била слепа!
Сонора анд Хер Дивинг Хорсе. Calgary Стампеде ц.1925 pic.twitter.com/fuE6FKLpQN— јохн с (@rockman_2) March 29, 2015
Сонора је скакала готово 20 година, од чега 11 док је била слепа. Престала је 1942. у 38. години живота. После Другог светског рата, бизарни спектакл је изгубио на популарности због тога што су чјуди изразили своју забринутост због суровог опхођења према животињама. Међутим, коњи су летели у непуних четири метра дубоке базене у Атлантик Ситију све до касних седамдесетих када се затворио забавни парк "Стеел Пиер" који је био у очајном стању. Последњи трзај бизарне "забаве" је забележен 1994, две године од поновног отварања забавног парка. На срећу, овога пута су скокови били кратког даха и забрањени су због злостављања коња!
Инцредибле пицтурес show хорсе дивинг ацт off 60 #footplatforms инто 12 феет оф water... https://t.co/IPLfxcw3Gg pic.twitter.com/UzmFeSN19U— Адреналин Боост (@Adrenolizer) March 21, 2015
Неустрашива Сонора Вебстер Конор је преминула 20. септембра 2003. у 99. години живота. Чак 72 лета је провела без чула вида! Написала је књигу "Девојка и пет храбрих коња", а по њеном животу је 1991. снимљен филм "Дивља срца не могу бити сломљена".
Приликом свих скокова ниједан коњ није повређен. Има правде понекад. Јер, они то нису ни желели да раде. Они за то нису створени!
Ако вас је ова невероватна прича погодила, погледајте на ОВОМ линку текст и фотографије о чудесним Кинезима - један је слеп, а други нема руке, а заједно су засадили 10.000 стабала и спасили село од поплава.