ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈСТАРИЈУ ВЕНЧАНИЦУ У СРБИЈИ: Припадала је супрузи нашег истакнутог политичара (ФОТО)
Потиче из 19. века.
Грађани Србије били су у прилици да на Ноћ музеја посете дом Јеврема Грујића и кроз занимљиво "путовање у прошлост" пробају омиљену торту краљице Наталије, да науче како да уруче поклон краљици, али и да виде како је изгледала најстарија венчаница у Србији.
ЈУГОСЛАВИЈА У РАТУ: Како је народни отпор преокренуо рат у савезничку корист!
Наиме, у музеју је била изложена најстарија сачувана венчаница у Србији из 1856. године, која је припадала Јелени Грујић, жени Јеврема Грујића.
Веома очувана, сада не тако бела, плени лепотом просторије куће у Светогорској 17. Уска у струку, шири се надоле, дуга таман колико треба. Са дугим рукавима који имају чипку на крају и дугмад спреда највише привлачи пажњу посетилаца.
СИЛНИ ОКЛОПНИК БЕЗ МАНЕ И СТРАХА: На данашњи дан Стефан Душан је постао ЦАР свих Срба!
У другом углу собе налази се дипломарско одело министра и политичара Јеврема Грујића, такође одолело времену, отмено и баш онакво како приличи једном дипломати.
Дом Јеврема Грујића у Светогорској улици 17. саграђен 1896. године по пројекту познатог београдског архитекте Милана Капетановића, прва је зграда коју је заштитио Завод за заштиту споменика културе Београда, одмах по оснивању 1961. године.
ГОДИШЊИЦА КРВАВОГ УСКРСА: Дан када су нас савезници бомбардовали на ТИТОВ захтев
Радно време Дома Јеврема Грујића је од четвртка до недеље: четвртком и петком од 15.00х до19.00х, а суботом и недељом од 11.00х до 16.00х.
У Дому Јеврема Грујића посетиоци могу да виде дела најзначајнијих српских сликара: Паје Јовановића, Уроша Предића, Стеве Тодоровића, Уроша Кнежевића, Арсенија Петровића, Зоре Петровић, Ивана Табаковића, Ђорђа Крстића ..., скулптуре, стилски намештај, оружје из Првог и Другог српског устанка, међу којима је и пушка Хајдук Вељка, уметнички предмети, као и богат архивски материјал и то све у аутентичном амбијенту градске виле с краја 19. века.