РУКЕ УВИС, ОВО ЈЕ ПЛАЖА! Лежаљке на плажи скупље од ноћења
Летовање у Црној Гори за оне који немају дубок џеп лако се може претворити у јурњаву за попустима у хипермаркетима, јер се цене на плажама слободно могу назвати пљачком.
Цене на црногорском приморју вртоглаво варирају по критеријуму "удаљености од плаже", па тако оно што платите повољно у супермаркетима, на плажи ће вас коштати и по пет пута више.
"Уколико одете на плажу и изнајмите лежаљку која се налази у склопу неког кафића, неће вам бити дозвољно да пијете пиће које сте понели са собом. Рачуна се да, ако имате новац за лежаљку која кошта невероватих 10-20 евра на дан имаћете и себи да приуштите и пиво од 400 динара. Већина српских туриста јури раном зором на плажу и лови добро место", каже Београђанка Јована Б. за Блиц, која није очекивала да ће је дочекати тако високе цене.
Примера ради, уколико купите нектарине у хипермаркету, оне ће вас коштати 239 динара, док ћете за исто воће на плажи издвојити 419 динара код препродаваца.
Уколико бисте у кафић свраћали само да попијете флаширану воду од пола литре, за десет дана на мору, тај "луксуз" ћете платити 20 евра.
"Пре летовања у Будви одлазили смо на Аду Циганлију да се освежимо, и тамо су цене нешто више него у центру града. Али ово овде је у најмању руку чудно. Одете у хипермаркет или продавницу која се налази 100 метара од њега и већ ту видите знатну разлику у ценама. О плажи и да не говоримо. Ми одлазимо на градску плажу и све носимо са собом, јер су цене у кафићима високе, па нам се то не исплати. Лежаљку ћете платити више него ноћење у апартману", прича Бојана М., која је након три дана проведена у Будви летовање наставила у Сутомору, где су цене за нијансу повољније.