СВИ ХРЛЕ ТАМО! Ово је најпожељнија земља и РАЈ за раднике!
Ова мала држава најпожељнија је за запошљавање јер има најмањи проценат становника без посла, као и најнижу стопу присилно скраћеног радног времена.
Естонија, Норвешка, Велика Британија и Аустрија пружају најбоље изгледе за посао у Европи, а ове земље су чак боље или у рангу са Сједињеним Америчким Државама за запошљавање ван матичне земље, показало је истраживање америчког портала Гласдор, који се бави светским тржиштем рада.
Најгоре оцењене европске државе
Истовремено најгоре оцењене европске земље када је у питању рад су Шпанија, Грчка и Португал, које имају стопу незапослености изнад 25 одсто, и како истиче портал, "драматично висок" ниво незапослености младих.
1. Естонија - земља из снова
На изненађење бројних економиста, испоставило се да је Естонија најпожељнија земља за проналажење посла. Ова балтичка држава, у којој живи свега 1,3 милиона људи, показала се најповољнијом када је реч о ниској стопи привременог запошљавања, привременог запошљавања младих и присилно скраћеног радног времена. Имају чак мање од три одсто привремено запослених, уједно и најбољи скор у Европи.
САМО СА СТУДЕНТСКИМ КРЕДИТОМ: Напустио је факултет, а сада зарађује 30.000 фунти месечно!
2. Сви хрле у Норвешку
Вицешампион за оне који траже посао у иностранству, према мишљењу Гласдора, јесте Норвешка, али ова земља се лошије котира од Естоније због слабог раста запослености после финансијске кризе 2008.
3. Најбољи дом за економске мигранте
На изненађење британских медија, њихова домовина се испоставила најбољом за економске мигранте. Скоро према свим факторима су обећана земља за раднике, али им је главна мана висока стопа присилног скраћеног радног времена. Проценат оних који раде са скраћеним радним временом, а радије би радили са пуним у Европи је највећа у Италији, Шпанији и Ирској.
4. Омиљена држава становника западног Балкана
На четвртом месту нашла се омиљена држава за становнике западног Балкана - Аустрија. Њен високи скор на ранг-листи највише се базира на чињеници да је једна од три европске државе у којима је већи број запослених радника сада, него пре светске економске кризе, иако је тај број мањи од једног процента.