НАЈГОРИ МОДЕЛ У ИСТОРИЈИ, ИЛИ ИПАК...? Ово су највеће замерке на нови АЈФОН 7! (ФОТО, ВИДЕО)
Прочитајте ово пре него што одлучите да ли ћете га купити.
Откако је Епл представио своје нове уређаје, реакције пристижу са свих страна. Као и сваке године, и овога пута осврти су мање-више позитивни иако су многи приметили да овај уређај нема тај "вау момент" као неки ранији, али неке замерке ипак постоје и могу се пронаћи на интернету. Док неки претерују у својим критикама, тврдећи да је Епл избацио "најгори уређај у историји", други су далеко умеренији и све се своди на то да је реч о разлозима због којих ће ипак причекати излазак осмице.
Ипак, колико год мањина била гласна, већини купаца ове ситнице очито не сметају и Епл поновно руши рекорде. Иако компанија намерно није пуштала информације о броју уређаја продатих у претпродаји, из америчког "Т-Мобиле"-а поручују да је седмица поновно срушила рекорд поставши најтраженији уређај икад. Но, пре него што донесете одлуку о томе је ли ово уређај за вас, добро је да прочитати и главне замерке:
УСКОРО БЕСПЛАТАН ИНТЕРНЕТ НА УЛИЦАМА: Погледајте о којим градовима је реч (ФОТО)
1. Улаз за слушалице. Сам чин померања улаза не би био толико драматичан да је Епл пронашао квалитетну алтернативу, али нажалост није, па са уређајем у кутији добијате и адаптер који се спаја на "Lightning" конектор како би вам омогућио спајање класичних слушалица (класични ЕарПодс долазе с уређајем).
pic.twitter.com/uUhPe1tEGX— ФикоР (@FikoR87) Септембер 19, 2016
Међутим, када бисте одлучили да користите слушалице док се уређај пуни, постоје само два решења: бежичне слушалице или адаптер на који можете да спојите и слушалице и пуњач (а такав не долази у пакету већ га морате накнадно купити).
2. Бежичне слушалице. У први мах, бежичне слушалице звуче као одлична идеја. Но, постоји низ проблема. Као прво, АирПодс слушалице су прескупе (160 долара). Као друго, батерија траје тек пет сати након чега их морате поновно напунити. А као треће, чак и класичне "бубице" константно испадају из ува и то је проблем јер ће бити екстремно лако изгубити их, а нове, као што смо већ написали, нису јефтине.
3. Јет Блацк. Једна од чешћих замерки на које наилазите на интернету је преосетљивост појединих модела, а ради се о новом и сјајном Јет Блацк моделу који изгледа одлично, али на којем ће се осим далеко видљивијих отисака прстију с временом појавити и микро огреботине којих је Епл итекако свестан на шта и упозорава купце.
НАПАЉЕНЕ МАМЕ ТРАЖЕ ОНУ СТВАР НА ИНТЕРНЕТУ: Децу пошаљу у школу, па иду на СЕКС
4. Водоотпорност. Ово, ако ћемо бити потпуно фер, није недостатак јер Епл током представљања није користио погрешну терминологију. Међутим, проблем је то што нису довољно јасно нагласили о чему је реч, а многи корисници не знају разлику између термина "waterproof" и "water-resistant".
Дакле, са својом седмицом или 7 Плус можете, на пример, да изађете на кишу или да је шприцате водом, али Епл упозорава да не би требало да роните или да се са њим туширате (иако има ознаку ИП67, што значи да може да проведе 30 минута на дубини од једног метра).
5. Камера на Ајфону 7 Плус. О нове две камере на 7 Плус много се писало, али оно што је некима засметало јесте то да по куповини нећете одмах моћи да искористите "бокех ефекат" (замућење дела фотографије ван фокуса) којим се Епл похвалио. Наиме, компанија тек треба да избаци надоградњу која ће то да омогућити.
6. "Превелика" разлика између 7 и 7 Плус. Разлика између 6С и 6С Плус била је у првом реду у величини, али то није случај код седмице. Осим већ споменуте камере, Ајфон 7 Плус има 1 ГБ РАМ-а више, а неки замерају и то што је слика на 7 Плус оштрија него на седмици. С друге стране, могло би се рећи да је то добра ствар јер тада "Плус" у називу има далеко више смисла.
Како вратити избрисане фотографије са вашег мобилног телефона? Ево упутства корак по корак
pic.twitter.com/qWeNiu7Tn9— ФикоР (@FikoR87) Септембер 19, 2016
7. Премала разлика у односу на 6С. И док је "превелика" разлика између два нова модела питање вашег погледа на свет, чињеница је да 7 и 7 Плус делују као 6С 2.0 и 6С Плус 2.0, а не као драстично различити и побољшани уређаји који би вас натерали да истог трена одјурите до трговине и сатима стојите у реду. Не пали чак ни у контексту статусног симбола јер мало ће ко приметити разлику између генерацију старијег уређаја и ваше нове седмице, а то је можда и највећи разлог због којег ће се многи стрпети до осмице.