Овим лошим навикама УНИШТАВАТЕ свој телефон!
Ево седам савета како да избегнете лоше (па и погубне) навике које могу да скрате време током којег можете користити свој телефон.
Није свеједно колико дуго ће ваш телефон радити глатко и без проблема. Уз ове савете можете избећи лоше навике које могу скратити време током којег се можете поуздано ослонити на смартфон.
Дуже излагање ниским и високим температурама
Остављате паметни телефон у ауту током врелих летњих дана или хладних зимских ноћи? Држите га под јастуком или покривачем док га пуните? Користите апликације које пуно троше батерију под директним светлом сунца? Ниједна од наведених навика не само што није добра за ваш уређај, него неке од њих могу бити и опасне. Веома високе температуре могу, на пример, проузроковати трајна оштећења. Стога избегавајте излагање телефона великој хладноћи или топлоти. Уколико приметите да се угрејао, оставите га да се охлади пре него што наставите да га користите.
Користите прави пуњач
Нису сви пуњачи исти. Да, конектор можда одговара слоту на вашем уређају и вероватно ће га напунити. Али, то неће учинити са истим учинком, а може и да оштети батерију или порт за пуњење. Ако купујете други пуњач, поред оног који је стигао с уређајем, проверите да ли сима ертификат произвођача и снагу која одговара вашем паметном телефону.
Не преузимајте злонамерне апликације
Ако апликација коју намеравате да преузмете није на званичној веб страници поузданог произвођача боље је да је не преузимате. Тиме ћете у великој мери смањити ризик излагања злонамерном софтверу као што су вируси, шпијунски и уцењивачки софтвер и томе слично.
Ручно чишћење апликација које раде у позадини
Мислите да апликације које су активне у позадини успоравају рад вашег телефона? Ако имате новији уређај то готово сигурно није тачно, јер паметни телефони аутоматски држе такве апликације на чекању док им не затребају. Боље је оставити их на миру него их на силу затварати и онда поновно покретати кад вам затребају.
Занемаривање надоградњи
Можда сматрате да су обавештења о новим верзијама и надоградњама за апликације које користите и хардвер вашег телефона гњаважа, али није паметно занемаривати их. Без редовне надоградње значајно повећавате ризик од напада злонамерногсофтвера, а и паметни телефон ће након неког времена почети спорије да ради или ће у потпуности престати да функционише.
Коришћење јавно доступних Wi-Fi мрежа
Иако су бесплатне Wi-Fi мреже данас свуда присутне, то не значи да их је паметно користити баш у свакој прилици. Те мреже су често слабо или никако заштићене, што значи да су прилично лак плен криминалцима који желе да дођу до ваших осетљивих података, али и могу изложити ваш телефон ризику заразе злонамерним софтвером. Препоручује се повезивање само на Wi-Fi мреже заштићене лозинком и оне које су шифроване. Избегавајте такође посећивање веб страница које од вас траже осетљиве информације, као што су веб странице банака.
Лоше навике при пуњењу
Избегавајте пуњење батерије до 100 процената капацитета. Понекада ће, наравно, то бити неизбежно, али такве ситуације би требало да буду веома ретке. Држите батерију свог телефона између 30 и 80 одсто капацитета кад год је то могуће. Пуните паметни телефон на хладном и добро проветреном месту. Избегавајте места где је телефон изложен извору топлоте или условима који подстичу загревање, пише Маке Усе Оф, а преноси Тпортал.