ПРОДУЖЕНА РУКА КОМУНИСТИЧКЕ ПАРТИЈЕ: Реч је о НАЈУСПЕШНИЈОЈ неамеричкој апликацији на СВЕТУ
Још један пример сукоба Америке и Кине.
Кинеска апликација за дељење кратких видео снимака ТикТок, коју масовно користе тинејџери да покажу свету како певају, играју или се просто глупирају, нашла се у средишту тензија између САД и Кине.
ТикТок је последња кинеска фирма која се нашла на мети америчких регулатора, пошто је Вашингтон покренуо процену претњи по националну безбедност њене куповине америчке апликације "Musical.ly" за милијарду долара.
ТикТок, који је у власништву компаније "ByteDance Technology" из Пекинга, надмеће се са апликацијама као што су Снапчет и Инстраграм. Апликација омогућава корисницима да на мрежу поставе кратке видео снимке са специјалним ефектима, често како играју, скачу или певају на плејбек.
УПОЗОРЕЊЕ ВЛАСНИЦИМА АЈФОНА - Ни у лудилу не апдејтујте СИСТЕМ!
ОПАСНОСТ ВРЕБА: Ако користите овај прегледач МОГУ да вам БЛОКИРАЈУ РАЧУНАР
КОНАЧНО СТИГАО: Још један новитет из АДОБА, ова апликација КОНАЧНО ДОСТУПНА на Ајпедима
То је једна од најпопуларнијих апликација у свету са више од милијарду преузимања глобално, чиме је постала прва апликација развијена у Кини која је то успела на међународном нивоу. Тренутно је четврта, иза Фејсбука, Инстаграма и Снапчета, као најкоришћенија друштвена апликација у Гугловом Плеј Стору.
Успех ТикТок-а на америчким тржишту умногоме се може приписати аквизицији апликације за певање на плејбек "Musical.ly" 2017. године.
ТикТок се, међутим, нашао у средишту тензија између САД и Кине, пошто су три америчка сенатора тражила да се испитају потенцијалне претње по националну безбедности и приватност које представља та апликација, са упозорењем да кинески власник може да цензурише садржај као што су снимци продемократских протеста у Хонгконгу.
Апликација за размену видео садржаја је, указује CNN, тако у сличној позицији као Huawei, услед забринутости да би осетљиви подаци Американаца могли да доспеју у руке кинеске владе. ТикТок ипак не постоји у Кини где њен власник "ByteDance" нуди сличну апликацију Douyin, па зато, тврди компанија, подаци које сакупља о корисницима у САД, не подлежу кинеском закону.