Шта се дешава са нашим профилима када умремо? Ова одлука суда би могла да промени правила Фејсбука!
Суд у Немачкој је донео пресуду!
Када неко умре, Фејсбук или обрише или меморијализује налог те особе и након тога нико не може да му приступи.
ВЕЋ ОВИХ ДАНА ЋЕ ВАМ СТИЋИ: Не отварајте ову поруку на WhatsApp-u, врло јој је лако поверовати
Међутим, најновија одлука суда у Немачкој могла би да присили друштвену мрежу да поново поразмисли о својим правилима која се тичу ових заувек закључаних налога.
Случај у питању односи се на смрт девојчице коју је убио воз 2012. године. Њени родитељи желели су да приступе њеном Фејсбук налогу како би покушали да сазнају да ли је писали нешто у вези са самоубиством пре смрти, али друштвена мрежа то није хтела да им дозволи јер је налог био меморијализован.
Ипак федерални суд у Немачкој стао је на страну родитеља и донео пресуду по којој Фејсбук подаци, укључујући ту и поруке, могу да буду наслеђени на исти начин као и физички дневници или писма.
Фејсбук се не слаже са овим и објашњава да су "Фејсбук налози намењени личној размени између појединаца и да је дужност друштвене мреже да их заштити".
РАДОСТ ЗА ГЕЈМЕРЕ: Стиже нова Commandos игра!
Марк Закерберг тренутно размишља о овој пресуди пре него што направи следећи корак.
У случају да пресуда остане, то би могло да промени правила у Немачкој са тиме шта се дешава са налогом особе које умре.
С обзиром да је ово прва таква пресуда, увек постоји могућност да се сличне парнице покрену и у другим земљама, и самим тим, натерају Фејсбук да глобално промени своја правила и дозволи "наслеђивање" налога.
Колико је Епл далеко од објаве САВИТЉИВОГ телефона?
Досадашања правила дозвољавају корисницима да сами одаберу шта ће се са налогом десити у случају да умру. Ако то не ураде пре смрти, онда њихов налог аутоматски постаје меморијализован и једино је могуће дељење сећања на Тимелине-у.