СТРУЧЊАЦИ УПОЗОРАВАЈУ: Употреба паметних телефона на послу има ОЗБИЉНЕ последице
Окупитали су наше животе!
Паметни телефони су се у нешто више од деценије увукли у сва подручја живота па и на радно место. Нејасна је граница између пословног и приватног живота. Не само због тога што шефови понекад шаљу имејлове и поруке и након што се смена заврши, већ и зато што запослени проводе превише времена на мобилном у току радног времена.
- То води нижој продуктивности - рекао је професор психологије Кристијан Монтаг који истражује то питање на универзитету у Улму у Немачкој.
- Због сталних прекида знатно се смањило ефективно радно време - каже Монтаг.
Људи у просеку проведу око два и по сата дневно на својим паметним телефонима.
- Већину времена су на Фејсбуку, Инстаграму и другим друштвеним мрежама - рекао је Монтаг.
Покреће их страх да ће нешто пропустити. Како би се спречила појава тог страха, могу се поставити временска ограничења за употребу паметног телефона у канцеларији. Саветница за пословно управљање Габриел Тајс препоручила је да се приватни имејлови и поруке проверавају само у одређено време дана, на пример ујутру па опет после подне.
ЈЕЗИВЕ ТАЈНЕ ФАБРИКЕ АЈФОНА: Имају и мрежу за заштиту од САМОУБИСТАВА, понижавајуће КАЗНЕ за раднике (ВИДЕО)
ВИДИТЕ ЛИ РАЗЛИКУ? Сликао је исту фотку Ајфоном и фотоапаратом од 13.000 долара! (ВИДЕО)
БЕСПЛАТНИ WI ФИ ДОНОСИ БРОЈНЕ ПРЕТЊЕ: Ево како да га користите на БЕЗБЕДАН начин!
- Требало би одмах да одговорите само на оне поруке које су хитне, иначе одговорите на њих касније - каже Тајс.
Препоручује и искључивање обавештења на телефонима док сте на послу. Мобилни је најбоље одложити у џеп и угасити га, ако је то могуће.
- Особе с којима пословно комуницирате можете да питате да "примарно комуницирате преко пословне линије или имејла - каже Тајс и додаје да ни запослени не би требало да шаљу поруке док су на послу, а породица и пријатељи треба да их контактирају само ако је нешто хитно.