РИМЕЈК ПОСЛЕ 50 ГОДИНА: Пројекција филма "Љубавни случај или трагедија службенице ПТТ" у Дому омладине
Филм је рађен са веома малим буџетом и представља неку врсту успешног експеримента у коме је доказано да је могуће направити филм у данашње време искључиво на основу личног труда и јаке воље.
Године 1967. настаје ремек дело југословенске кинематографије – "Љубавни случај или трагедија службенице ПТТ" Душана Макавејева. Тачно 49 година касније, група девет студената Филмске школе Предитор, прави римејк овог филма.
Позната по продукцији тзв. "гаражних филмова" где за ограничене буџете цеди есенцију филмског медија из прича својих полазника, школа Предитор упустила се у први римејк у историји српске кинематографије.
Снимљен је на педесету годишњицу од настанка оригинала и представља неку врсту омажа недавно преминулом Бранку Вучићевићу, који је био косценариста и помоћник редитеља.
У главним улогама се појављују: Љума Пенов, Албин Салиховић (први пут на филму), Ана Тодоровић Diallo, Марина Буквички, Анђелко Берош и други.
Ради се о савременој верзији "Љубавног случаја", која на провокативан начин третира актуелне теме, те у том смислу следи дух оригинала, који је такође провоцирао пре пола века.
Комбинацијом играних, документарних и архивских снимака, аутори су следили сличан наративни ток који је и Макавејев користио, тако да и у римејку можемо чути стручна тумачења сексолога Др Александра Милошевића, који је заменио чувеног Александра Костића, као и криминалисте, у чијој улози се овог пута нашао Др Звонимир Ивановић, са Криминалистичко полицијске академије.
Филм је специфичан по томе што је деветоро аутора равноправно потписано: Петар Митровић, Зорица Светличић, Данијела Ћеранић, Горана Цветковић, Ђорђе Цвијовић, Јелена Антонић, Алекса Борковић, Саво Рељин и Мила Крсмановић. Сви аутори су радили на адаптацији оригиналног сценарија и одлуке о измењеним дијалозима су доношене на бази консензуса. Поред режирања, сви су радили и остале послове: продукцијом, налажењем локација и спонзора, кастингом, набавком опреме, снимањем слике и тона, као и постпродукцијом.
Филм је рађен са веома малим буџетом и представља неку врсту успешног експеримента у коме је доказано да је могуће направити филм у данашње време искључиво на основу личног труда и јаке воље.
Пројекција филма одржаће се 26. јануара у великој сали Дома омладине, са почетком у 20 часова. Очекује се и присуство Душана Макавејева, који се и сам појавио у овом римејку, као и Еве Рас, која екипи такође дала подршку.