НА ШТА СУ СВЕ ЉУДИ СПРЕМНИ? Сикимић објаснио шта је СВЕ на друштвеним мрежама ИСТРПЕО због једног ГОЛА (ФОТО)
Звездин нападач дао и неколико савета млађима.
Друштвене мреже веома су популарне, међутим, као и све, осим добрих има и лоших страна. Тако да Фејсбук, Твитер или Инстаграм могу да буду место на којем неко може да "лечи" своје фрустрације. О томе сведочи и искуство фудбалера Црвене звезде Предрага Сикимића. Како је у разговору за портал Србија Данас признао, памти само једно лоше искуство.
ШТА ЧИНИ ТЕБЕ НЕСРЕЋНИМ, ПА ПЉУЈЕШ ПО ДРУГИМА? Звезда Војне академије ЗАПАЛИО српску јавност поруком
ЗЛО ТРЕБА ИСКОРЕНИТИ: Ива Штрљић дала свој глас у борби против НАСИЉА НАД ДЕЦОМ
- До сада сам имао само један случај такве врсте, када сам дао Борцу гол. Нисам могао да верујем шта ми је човек написао. То није било нормално. Ма, не могу ни да поновим. Уз те увреде, написао ми је и "Зар си морао да га даш, изгубио сам 100 евра на кладионици због тебе. Нанео си ми душевну бол”. Вероватно је играо из икса у икс, а ја сам дао гол. То је једини такав случај који памтим - рекао је искусни нападач и објаснио даљу "судбину" поменуте поруке.
- Само сам је снимио, показао друговима, а затим и избрисао.
Као и у животу, и на мрежама, најугроженија су деца, а Сикимићев савет је следећи.
- Најбоље је да игноришу ако им се то деси, али пре свега морају да воде рачуна кога прихватају за пријатеља. На пример, ја имам синове, од девет и шест година, и они немају још те налоге. И неће их имати ускоро. Генерално, људи претерују са објавама. На мрежама објављују свашта, углавном потпуно беспотребне ствари. Има на тим мрежама неких позитивних страна, али и оних лоших. Како се све одвија, још мало, људи неће имати шта друго да раде - закључио је Сикимић.
У оквиру нашег пројекта ЛОГ ОУТ насиље, који се реализује у сарадњи са Градом Београдом, а усмерен је на превенцију и сузбијање последица дигиталног насиља, у наредним месецима имаћете прилику да се информишете о томе како да останете безбедни на интернету, на шта треба да обратите пажњу, како да уочите злостављање у дигиталном свету и да стекнете мноштво других корисних знања која ће помоћи да у Србији расту безбедна деца.