ВАЗУРА ПРИЧАО У СУПЕРЛИГИ: Чим се буне навијачи онда нешто није у реду
Тектонске промене.
Суперлига у којој би играли само најбогатији клубови главна је од јуче тема у фудбалском свету. Најављене тектонске промене се донекле тичу и наших клубова, јер спадамо катагорију која "пучистима" није интересантна и која би могла да извуче дебљи крај са великом већином средњих и малих Савеза и клубова. Због тога се огласио и генерални директор Партизана Милош Вазура и изнео став о Суперлиги.
ПАРТИЗАН ГА СИЛНО ЖЕЛИ: Дуго се прича о ЊЕГОВОМ доласку у Хумску! Огласио се и све ОТКРИО
ЛАЛАТОВИЋ ОЗДРАВИО: Нахвалио Станојевића пред окршај на Карађорђу
НИГЕРИЈАЦ НЕУМОЉИВ: Садик опет ПОГОДИО - ЛОВА стиже у ХУМСКУ (ВИДЕО)
– Пратимо дешавања, не из сата у сат, већ из минута у минут, јер се ситуација очито тако и развија. Наравно, морам да признам, да смо сви затечени жељом неколицине великих клубова да оснују своје такмичење мимо УЕФА и става смо, како је то рекао и председник Милорад Вучелић, да не треба дозволити да се фудбалска пирамида, која је грађена деценијама, тек тако сруши. Кровна организација мора да се поштује, оваква искакања никоме не иду у прилог, а највише ће трпети земље и клуови који нису тако богати и моћни – рекао је Вазура за Телеграф.
Он истиче да је кључна солидарност међу клубовима.
– Мора да постоји систем солидарности према свима, према клубовима који немају тако велику моћ и новац. УЕФА броји укупно 55 националних савеза, то је много земаља и клубова, који имају право на живот и шансу, а не да се све своди на неколико најјачих, који би генерисали утицај и моћ у затвореном, лимитираном систему. Ко може да гарантује да ће од тог новог такмичења сви да имају бенефит и прилику да преживе, ако се тачно зна ко у њему учествује и има право на све те погодности, док су остали изван целе приче. Видите и сами да се чак и навијачи клубова који оснивају Суперлигу буне, то је знак да нешто није у реду – рекао је Вазура и додао:
– По свему наваденом и испланираном испада да 12 клубова контролише комплетан фудбал у Европи и да сама игра и мањи клубови заправо служе у њихову сврху, као “сервис”, кога они сада желе да се реше. Хијерархија мора да се поштује, зна се под чијим смо сви кровом, зна се ко организује такмичења и формати се мењају деценијама, а клубови, чак и они мањи, из мање развијених земаља, добили су прилику да живе и такмиче се на високом нивоу, самим тим и да напредују организационо и финансијски.
Бајерну је остало још да потврди одбрану титуле у Бундеслиги, а вечерас (20.30) му у госте стиже Леверкузен, и то је добра прилика да Баварци покажу да им нема премца у Немачкој. Квота на кеца је 1,50, а на kombinazziju 1&3 1,78. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Бајерн - Леверкузен.
На крају је генерални директор црно-белих додао:
– Мора се омогућити да средњи и “мали” клубови имају шансу да се такмиче са великанима. Сведоци смо сваке сезоне неком изненађењу у Лиги шампиона или Лиги Европе, где и они на које се најмање рачуна помрсе рачуне великим клубовима. То је ваљда драж фудбала. Јасно је да је економски аспект битан, јер је спорт у данашњем времену постао и бизнис, али фудбал је специфичан по томе што је одувек био игра за све, за сиромашне и богате и не видим коме ово раслојавање иде у корист сем онима што већ имају много, па желе додатно да “оплоде” богатство, док би, очито по њима, остали требало да нестану.