МИЛИЦА ДАБОВИЋ О ДИГИТАЛНОМ НАСИЉУ: Нико не заслужује да буде малтретиран! (ФОТО)
Наша прослављена кошаркашица је велики борац против злостављања.
Наша прослављена кошаркашица, доскорашњи капитен златне српске репрезентације, Милица Дабовић, недавно је доспела у жижу и као жртва физичког злостављања, а и званично подржава борбу против било којег вида насиља.
ДОСТОЈАНСТВЕН ХОД: Погледајте Наташу Ковачевић у улози манекенке! (ФОТО)
- Нисам. Да ми се то догодило, наравно, борила бих се и против тога. Нико не заслужује да буде малтретиран, вређан и понижаван и свако мора да буде опрезан када користи интернет.
- Деца, која нажалост, имају таква искуства, морају уз велику помоћ родитеља, школе, блиских пријатеља и родбине да се изборе са последицама и уз велики опрез наставе редовне активности. Најлепше би било да се у слободном времену што више окрену спорту, а када користе Интернет да то буде под надзором старијих.
- Не знам тај податак, али свакодневно чујемо да се ружне и опасне ствари догађају. Сигурно да је присутно у великој мери, што је недопустиво, не би смело да га буде уопште.
- Не читам коментаре у медијима. Знам да људи често произвољно доносе свакојаке закључке и да се олако упусте у коментарисање, чак и у вређање. Чула сам за неке лоше коментаре, који би ме у тренутку погодили, али би их одмах заборавила, нису вредни памћења. На срећу, далеко више има лепих и позитивних порука на мојим профилима на друштвеним мрежама и то ме заиста усрећује. Обрни, окрени, кад-тад, истина о човеку, какав је ко, изађе на видело...
- Сви смо окружени малишанима, који проводе много времена за компјутером и са мобилним телефоном. Не би требало деци ништа забрањивати да се не постигне контраефекат, али мора много да им се прича и објашњава шта је добро, а шта лоше и опасно.
АЛ' ЋЕ ТО БИТИ ДОБАР ПРЕЛАЗНИ РОК: Обрадовић и Фенербахче ДОБИЈАЈУ велико ПОЈАЧАЊЕ (ФОТО)
- Док су деца мала боље да се друже са вршњацима у природи и на спортским теренима, него да виртуелно комуницирају. Поготово је опасно и ризично ако се иза профила лажног вршњака крије неки манијак. А на друштвене мреже, ни деца, ни омладина, значи, посебно популација која није пунолетна, а ни остали, не би требало да откривају неке личне детаље, ни да стављају неке непримерене фотографије, неке двосмислене поруке. Поготово ако су им профили откључани за ширу јавност и за непозната лица.