СКАНДАЛ У СРПСКОМ БОКСУ: Тренери суспендовани због допинга и злостављања малолетница
Ужас.
Боксерски тренери Миодраг Милић из Краљева и Велибор Лазић из Смедерева кажњени су забраном бављења тренерским послом, због давања недозвољених супстанци малолетном боксеру, односно полног узнемиравања малолетних боксерки, као и недоличног понашања према судији женског бокса, одлука је званична Дисциплинске комисије Боксерског савеза Србије.
БЕОГРАДСКИ ПОБЕДНИК: Велика нада српског бокса и Црвене звезде Јован Николић НАЈБОЉИ
ПОТВРЂЕНО: Зна се кад Ракић улази у октагон против бившег светског шампиона (ФОТО)
Након налаза Антидопинг агенције Србије и позитивног резултата на недозвољену супстанцу Фуросемид, према домаћим и међунардним прописима, тренеру Милићу изречена је мера забране обављања тенерског посла.
Иста мера односи се и на недолично понашање Милића према боксерској судиници међународног звања, током одржавања такмичења у Београду прошле године. Његов колега Велибор Лазић кажњен због полног узнемиравања малолетне спортисткиње, а то је потврђено пресудом Основног суда у Смедереву.
Спортски стручњаци у боксу, као и у осталим спортовима морају поштовати важеће правне норме, које произилазе из олимпијске повеље, етичких спортских кодекса и законских норми усмерених ка очувању интегритета спорта и учесника у спорту, нарочито када су у питању малолетни спортисти и спортискиње.
Борба против допинга у боксу је борба против намештања мечева и финансијских малверзација постављени су од стране међународног олимпијског комитета као приоритетни циљеви за Светску боксерску асоцијацију, како би бокс остао у програму Олимпијских игара.
Антидопинг агенција Србије у складу важећим домаћим и међународним прописима спроводи антидопинг контролу, као и превентивну едукацију боксера и боксерки, што доприноси отклањању ове негативне појаве у боксерском спорту.
Боксерски савез Србије је покренуо поступак и против лица која су била одговорна за руковођење Савезом у периоду од 2012. до 2017. године, када је направљен дуг и блокада рачуна савеза на основу судских извршења и пресуда у износу близу чак тридесет осам милиона динара (37.792.250 динара).
Одговорна лица Велизар Ђерић, Драган Игњатовић, Јован Ракоњац и Драгољуб Радовић позвани су на изјашњење, након чега ће бити покренут и кривични поступак због проузроковане штете.
Овај поступак покренут је искључиво на основу судских пресуда и извршења, као и налаза Буџетске инспекције Министарства финансија. Из истих разлога рачун BSS био је у блокади преко 1.000 дана, а боксерски спорт није могао бити финансиран од стране Министарства омладине и спорта све до краја прошле године, јер нису били испуњени законски услови.