Весић о ситуацији на Новом Београду: Општина је издвојила 485.000 динара за рушење бесправних објеката
Весић је истакао да се новац не троши рационално
Градски менаџер Горан Весић изјавио је данас да је буџет општине Нови Београд четврти по величини међу београдским општинама, али да постоји проблем са начином на који општина та средства троши.
Весић: Шеталиште до хотела Југославије да понесе име Обала Александра Карадорђевића
БЕОГРАД добија партнера за депонију ВИНЧА! Прва фаза санације ће трајати око 3 године!
- То је јасно и то смо више пута рекли. Нови Београд има четврти буџет међу свим општинама, од 625 милиона динара - рекао је Весић у Скупштини града током расправе о ребалансу бужета.
Весић је на примедбу одборнице Марије Лековић из одборничке групе "За наш град" Александра Шапића да Нови Београд ребалансом није добио нова средства, рекао да та општина има довољно ресурса да боље прерасподели средства, јер има много више новца него неке друге општине.
Он је назначио да град већи део нових инвестиција спроводи управо на Новом Београду, наводећи булевар који спаја Тошин бунар и Мост на Ади, почетак постављања шина на Мосту на Ади, или парк на Ушћу који је такође предвиђен ребалансом.
Додао је да је Град урадио и више стотина паркинг места прошле године на Новом Београду и да доследно инвестира на територији те општине.
- А шта ради општина Нови Београд - оно што није њен посао. Направили су паркинг око “11. априла” који наплаћују грађанима, иако немају право на то, јер наплату паркирања врши само Паркинг сервис. Инвестирају новац који траже од града за нешто што је додатни намет грађанима - рекао је Весић.
Соња Подунавац: "Шапићу, што не рушиш оних 30 објеката без дозволе на Савском насипу?"
Он је навео и да је општина од 625 милиона, за рушење бесправних објеката, који је како каже никло неколико у овом мандату општинске власти, издвојила 485.000 динара.
- Како је никао објекат који је заклонио улаз у Студентски град, који гради Шапићев ујак Раде Дедовић. То је скандалозан пример како ради општина Нови Београд, где је Шапићев ујак купио бесправни објекат у октобру, па су лажирали пожар у новембру, а онда издали дозволу за реконструкцију објекта да би никла двоспратница који су покушали да далегализују - рекао је Весић.
- Кад им дамо налог да га сруше, руше га месец и нешто дана, циглу по циглу, плочицу по плочицу не би ли што мање оштетили имовину ујака, тако ради општина Нови Београд - рекао је Весић.
Град им је, прецизирао је, дао ове године 7,5 милиона за рушење бесправних објеката, а да општина још није дала оправдање за шта је утрошен тај новац. Он је поручио да ће Град инвестиције и даље спроводити, као и рушшење објеката, што општина очигледно неће.
Весић је прецизирао да је Град Београд од доприноса и накнаде за грађевинско земљисте наплатио са опстине Нови Београд око 800 милиона динара, а од дозвола која је издала опстина мање од два милиона динара и додао: "То је зато јер општина Нови Београд допушта бесправну градњу".
- Истовремено град Београд је кроз Дирекцију за грађевинско земљисте и изградњу Београда у пројекте који се реализију на опстини Нови Београд уложио 1.8 милијарди динара. Ако томе додамо да су друга градска предузећа Чистоћа, Водовод, Зеленило, Топлане, Јавна расвета, ГСП, Београд пут чија су улагања у пројекте на Новом Београду већа од милијарде динара значи да град улаже две милијарде динара више у Нови Београд него што приходује са ове општине - навео је.
Градски менаџер је подвукао да се види да све што је урађено и изграђено на опстини Нови Београд, а капитално је и тице се инфрастуктуре, урадио град Београд, а, како је рекао, општина Нови Београд је једина београдска општина која није ни динар уложила у основне и средње школе на својој територији. Тако они раде, указао је градски емнаџер.
- Ваш буџет може добро да се прерасподели, има довољно могућности, 625 милиона је више него што добијају друге општине. А грађани ће своје потребе испуњавати преко града, јер имају општинску власт која то не ради - поручио је Весић.