У Алексином закону пише да родитељи, деца и школа морају да потпишу УГОВОР О ПОНАШАЊУ! Ево шта то значи
Неке школе су већ почеле да примењују ове измене
Драгана Ћорић, доцент правног Факултета у Новом Саду, написала је нацрт "Алексиног закона" који има за циљ спречавање вршњачког насиља, а који је портал SrbijaDanas.com ексклузивно објавио пре више од годину и по дана, а који можете погледати КЛИКОМ ОВДЕ! Поред пооштравања казнених мера према наставницима и родитељима који ће и новчано бити кажњавани, у зависности од преступа овај закон уводи и друге новине, попут уговора о понашању.
ДЕВОЈЧИЦА (16) ПРОШЛА КРОЗ ПАКАО: 5 тинејџерки је КРВНИЧКИ тукло и то испред ГИМНАЗИЈЕ у Лебану!
БОРБА ПРОТИВ НАСИЉА НА ИНТЕРНЕТУ: Деци показати како да на интернету нешто могу да створе
- Уговор о понашању је модел који већ примењују неке школе, а предвиђа преузимање обавеза детета које је починило неки лакши прекршај да своје понашање поправи. Изјава је формалног типа, јер тим даје деци већи осећај обавезе и одговорности. Психолошки делује довољно казнено на само дете и превентивно да не понавља исте грешке - каже је Драгана за портал SrbijaDanas.com
У Нишу откривени МАЛОЛЕТНИЦИ СИЛЕЏИЈЕ! Осумњичени да су МОТКАМА и ШИПКАМА претукли вршњаке!
Уговор потписују родитељ, дете, психолог или педагог и директор школе. Оставља се рок за промену понашања, који није тако строг, али само стављање на папир свега овога даје већу дозу озбиљности целом поступку.
- Идеју за овај уговор смо добили из праксе психолога из једне школе у околини Новог Сада, која нам је предочила то као могућност коју она примењује и добре резултате које је са тиме постигла - додала је она.
Идеја ове измене у односу на постојећи закон је да се стане на пут вршњачком насиљу ког је све више по школама, на улицама, али и на интернету јер увреде упућене писаним путем на друштвеним мрежама су исте као и да је неко изашао на трг и узвикивао их пред масом људи која је то слушала.
Измене закона које предвиђа нови нацрт Алексиног закона имају за циљ да исправе пропусте које је имао досадашњи закон и на тај начин се стане на пут вршњачком насиљу.
Постигнут договор Крагујевачке основне школе и родитеља! ДЕЦА КОНАЧНО КРЕЋУ У ШКОЛУ!
У оквиру нашег пројекта ЛОГ ОУТ насиље, који се реализује у сарадњи са Градом Београдом, а усмерен је на превенцију и сузбијање последица дигиталног насиља, у наредним месецима имаћете прилику да се информишете о томе како да останете безбедни на интернету, на шта треба да обратите пажњу, како да уочите злостављање у дигиталном свету и да стекнете мноштво других корисних знања која ће помоћи да у Србији расту безбедна деца. Подржите нас, јер заштита деце зависи од свих нас!