ДАНАС СЛАВИМО ДВА ВЕЛИКА СВЕЦА: Свети Николај је био ИСЦЕЛИТЕЉ, а Свети Исидор вам може помоћи на ПОСЛОВНОМ пољу
СПЦ и њени верници обележавају важан празник
Српска православна црква и њени верници данас обележавају светог Исидора Пелусиота и светог Николаја Студита.
ВЕНЕЦИЈА, АТИНА, МАНЧЕСТЕР, ХОНГ КОНГ, БАРСЕЛОНА: Ово су надимци српских градова, а ево занимљивих прича како су их добили
ИАКО ЈЕ ЗИМА "ОТКАЗАНА" ВРЕМЕ НАСТАВЉА ДА НАС ШОКИРА: Прогноза за фебруар не оставља места оптимизму, СТИЖУ ОБИЛНЕ ПАДАВИНЕ И ЗАХЛАЂЕЊЕ
По тврђењу историчара Никифора свети Исидор је написао преко десет хиљада писама разним лицима, у којима је једне укоревао, друге саветовао, треће тешио, четврте поучавао: "Важније је поучавати се добродетељном животу него ли красноречивом проповедању", пише он у једном писму.
Један од најученијих људи тог доба, рођен је у Египту, богатој александријској породици.
Поживео је дуго, урадио много, прославивши Христа Бога животом и пером и преселио се у Царство Христово око 436. године.
Преподобни Исидор Пелусиот данас се сматра заштитником писаца, књижевника и свих оних који живе од писане речи.
Његове поуке могу да помогну овим људима не само на пословном пољу него и, што је много важније, духовном развоју. Прво и основно правило за Исидора: "Прво творити, па онда учити, по примеру Господа Исуса."
Свети Николај Студит је хришћански светитељ, монах и игуман Студитског манастира.
Рођен је 793. године на Криту, у селу Кидонији. Као мали изучио је Свето Писмо. Касније одлази у Цариград у Студијски манастир, где је био његов ујак, свети Теофана Начертаног Теодору, а игуман манастира свети Теодор Студит. Тамо је живео са осталом децом у засебном дому, који се налазио ван манастирске ограде, и био подигнут за школу деци. Касније се тамо замонашио и примио свештенички чин.
За живота је чинио чудеса силом благодати Божје. Тако: исцели од болести Евдокију, жену цара Василија, и Јелену, жену патрикија Мануила.
Умро је 4. фебруара 868. године, у својој седамдесет и петој години.
Српска православна црква слави га 4. фебруара по црквеном, а 17. фебруара по грегоријанском календару.