ХИТНЕ МЕРЕ И У СРБИЈИ! Смртоносни вирус из Кине прети и Балкану: Прва контрола путем ТЕРМОВИЗИЈСКИХ КАМЕРА
Жариште инфекције избило је у кинеском граду Вухану, где је инфекција пренета са животиње на човека.
Након што се у Кини појавио нови смртоносни коронавирус, који је већ почео да се шири на друге земље, на аеродрому "Никола Тесла" у Београду јуче је постављена најмодернија термовизијска камера као конкретан вид борбе против вируса од кога је до сада умрло најмање 17 и оболело преко 540 особа.
Поред ове термовизијске камере, која детектује повишену телесну температуру, што је један од првих знакова вируса, мораће да прођу сви путници београдског аеродрома.
ОД ФУДБАЛЕРА ДО СВЕШТЕНИКА: Саша из Ваљева служи у цркви на Флориди, а ово је његова НЕВЕРОВАТНА ПРИЧА
НЕКО РАСКОПАВА ГРОБОВЕ У ШАПЦУ, али се намерачио на ПОГРЕШНУ ПОКОЈНИЦУ! (ФОТО)
СРПСКИ ЕПИДЕМИОЛОГ УМИРУЈЕ ЈАВНОСТ: "Кинески вирус" нема епидемиолошки потенцијал
Ако се утврди да неко од путника или запослених има повишену температуру, он ће се сместити у карантин, а затим пребацити на Инфективну клинику, где ће се даље пратити његово стање. Такође, како је рекао министар здравља Златибор Лончар, Србија је једна од ретких земаља која већ има реагенсе за утврђивање најновијег вируса, и то управо на Инфективној клиници.
- У Србији тренутно нема места за панику. Министарство здравља је предузело све мере како би спречило појаву тог вируса у нашој земљи. Радимо све што препоручује СЗО, чак и више од тога, и њихов представник у Србији је рекао да је наша земља апсолутно у рангу свих развијених европских земаља - рекао је јуче на београдском аеродрому министар Лончар, који је и сам прошао поред термовизијске камере.
Епидемиолог Дарија Кисић Тепавчевић из Института за јавно здравље "Батут" рекла је да је Србија потпуно спремна и за спровођење здравственог надзора на граничним прелазима уколико СЗО прогласи вирус претњом за глобално здравље.
- Већ смо имали таква искуства када је претила глобална опасност од САРС и еболе. Здравствени надзор ради се над путницима који су боравили на подручју где је пријављено присуство вируса. То значи да у моменту уласка у земљу путници пролазе контролу санитарне инспекције и од ње добијају решења о спровођењу здравственог надзора - рекла је Кисићева и додала да су то уобичајене мере које омогућавају да се сведе на минимум могућност даљег ширења инфекције.
Страх од епидемије тренутно се шири у свету јер ће милиони Кинеза ове седмице путовати својим кућама на прославу Нове године у суботу. Због велике опасности од ширења заразе СЗО је јуче на хитном самиту одлучивао да ли ће бити проглашена међународна здравствена опасност.
Жариште инфекције избило је у кинеском граду Вухану, где је инфекција пренета са животиње на човека. Зараза је већ пренета у Јужну Кореју, Тајланд, Јапан, а пре два дана је забележен и први случај у САД.
Реч је о мушкарцу (30) из Вашингтона који се недавно вратио из Кине и који се након хоспитализације налази у добром стању. Кинеске власти упозориле су јуче грађане да не путују у Вухан, а оне који су тамо да не напуштају овај град.
Ни 8000 км Србина не спречава да поштује своје! Овако је Немања из Прибоја обележио крсну славу у Чикагу (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗДАТО ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ГРАЂАНИМА СРБИЈЕ ЗБОГ СМРТОНОСНЕ БОЛЕСТИ: Придржавајте се ових правила!
Како се Србија штити од новог вируса: Министар Лончар рекао да су на аеродром постављене најмодерније ТЕРМОВИЗИЈСКЕ КАМЕРЕ
"Исплаче се у ходнику, уђе код ње, па је засмејава": Због приче из БОЛНИЦЕ У СРБИЈИ људи ЛИЈУ СУЗЕ!
СРПКИЊА СЕ ШОКИРАЛА: ПОКОЈНИ деда јој послао поруку на Вајберу! ШТА стоји иза ове мистерије?