КЛИМА УРЕЂАЈИ СУ СПАС, АЛИ БАКТЕРИЈЕ МОГУ НАПРАВИТИ ХАОС: На овај начин очистите све и не брините, притом неће вас коштати ништа!
Тешко је издржати топлоту код куће, па је она једини спас преко лета, а оно што многима представља проблем јесте како се она чисти.
Како су врућине већ кренуле људи увелико пале своје климе. Тешко је издржати топлоту код куће, па је она једини спас преко лета, а оно што многима представља проблем јесте како се она чисти.
Врло је једноставно и то можете сами да урадите, мајстор вам неће бити потребан.
ЦЕЛА СРБИЈА ТРАЖИ НЕСТАЛУ ДЕВОЈКУ: Ово су НОВИ ДЕТАЉИ на основу којих можете препознати НОУ МИЛИВОЈЕВ (18) познату и са ТИКТОКА
АЛАРМАНТНО УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ: Спрема се хаос у наредна ДВА сата - најугроженији овај део Србије
Када говоримо о одржавању, највише мислимо на филтере који се налазе у самом уређају и на којима се кроз време накупљају прашина, прљавштина, гриње, вируси и бројне штетне бактерије.
Зато је неопходно одржавати хигијену поменутих филтера, за шта постоје и бројни сервиси. Ипак, не морате увек да их зовете, мада ће они са сигурношћу све урадити дубински и како треба. Уколико филтери нису превише прљави, можете их очистити и сами, преноси Крстарица.
Ако то нисте радили до сада, филтере ћете препознати лако. Чим уклоните поклопац са, подразумева се искључене, климе, он је ту, лако уочљив и вероватно прљав. Потребно је да га извучете. Прво уклоните све евентуалне веће објекте који су доспели до филтера, а затим га оперите. То можете да урадите само водом, али ако додате мало средства за дезинфекцију, бићете сигурни да су сви штетни микроби уништени.
Након прања оставите филтер да се осуши. Потребно је да буде потпуно сув како бисте смели да га вратите у климу, а пре враћања, наравно, обришите и мрежицу.
То можете да урадите мешавином воде и обичног детерџента. Када сте то урадили, вратите све на своје место. Препоручује се да климу чистите на сваких 6 месеци, а ако је користите и за грејање у току зиме, онда на 3 месеца.