КОЛИКО ДУГО ШТИТИ СИНОФАРМ? Објављени детаљи о цепиву које је примило највише Срба!
Американци објавили детаље о вакцини коју је примио највећи број Срба!
Амерички дневни лист "Њујорк тајмс" објавио је веома исцрпан и детаљан текст о деловању кинеске вакцине Синофарм, коју је у Србији примио највећи број људи.
Незаборавна путовања за Ускрс и 1. Мај! ТОП 5 ПОНУДА: Најбоље цене омиљених дестинација Срба
КОРОНА БРОЈКЕ ПОРАСЛЕ НА ЈУГУ СРБИЈЕ! Београд поново испод 1.000 заражених - ево како је у осталим градовима!
ИСПИСАНА НОВА СТРАНИЦА ИСТОРИЈЕ: Потписан споразум о производњи Спутњика В у Србији
- Почетком 2020. године, Пекиншки институт за биолошке производе направио је 'мртву' вакцину BBIBP-CorV против корона вируса. Клиничка испитивања која је водила државна компанија 'Sinofarm' показала су да је она имала стопу ефикасности од 79 одсто. Кина је одобрила ову вакцину и почела да је извози у друге земље - пише овај лист.
У тексту се даље објашњава да кинеска вакцина делује тако што подстиче имуни систем да ствара антитела против короне.
За прављење Синофарм цепива, научници су истраживања започели са три варијанте корона вируса које су узели из узорака крви пацијената из Кине, а након тога су одлучили да раде само на једној варијанти вируса, која се најбрже размножава у ћелијама бубрега мајмуна.
Када су направили велике залихе корона вируса, преливали су их бета-проиолактином, једињењем које заустављало деобу корона вируса, везујући се за гене. Такви, "мртви" вируси, више нису могли да се умножавају и деле.
Да би стимулисали имуни систем да појача одговор на вакцину, научници су инактивне вирусе помешали са једињењем на бази алуминијума, што је тактика која се у прављењу вакцина користи више од 90 година.
Деловање вакцине
С обзиром на то да су вируси који су употребљени за прављење ове вакцине мртви, то значи да они могу да се убаце у организам, а да се особа не разболи од короне.
Када се особа вакцинише овим цепивом, имуни систем може да препозна инфекцију живим корона вирусом и да одреагује. Имунитет делује двојако, тако да Б ћелије производе антитела која се "лепе" за уљезе, а антитела која циљају протеин клас могу да спрече да вирус уђе у ћелије.
Испитивањима је доказано да Синофарм вакцина штити од корона вируса, али се још увек не зна колико дуго штити. Постоји могућност да ниво антитела опада током месеци. С друге стране, имуни систем садржи и Б ћелије које могу да "памте" информације о корона вирусу годинама или деценијама.
Кинеску вакцину, која је према досадашњим истраживањима ефикасна око 79 одсто, до сада је примило више од 1,3 милиона људи у нашој земљи.