ОВО СУ НАЈЧЕШЋИ ИЗГОВОРИ ПЕНЗИОНЕРА: Ево како се јадају судијама након кршења полицијског часа
Врло често полиција има дојаве грађана да се улицом креће особа старија од 65 година, па их легитимишу и приведу у суд.
Током најдужег полицијског часа до сада, од суботе у 13 часова до недеље ујутру, у Прекршајни суд у Београду приведено је 116 грађана који су прекршили меру забране кретања.
MOZZART донирао више од МИЛИОН динара КЛИНИЧКОМ ЦЕНТРУ у Нишу за борбу против КОРОНЕ
У домовима за старе у Београду ЗАРАЖЕНО 28 ОСОБА, међу њима и директорка
У Суботици тренутно 27 заражених, међу оболелима припадници војске и полиције који су били на радним задацима
Међу онима који су кршили забрану било је и пензионера, пише данашња "Политика".
Они се, како сазнаје овај лист, правдају тиме да су сами у стану, а неки од њих излазе у време када је за млађе од 65 година дозвољено кретање, тако да се "прикривају" и иду у продавнице, чак и у домове здравља.
- Врло често полиција има дојаве грађана да се улицом креће особа старија од 65 година, па их легитимишу и приведу у суд. Имали су позив из једног дома здравља, у који је свакодневно долазио старији човек, који није хитан пацијент и чак нема картон у тој здравственој установи - каже Оливера Ристановић, председница Прекршајног суда у Београду.
Током викенда били су привођени и они који већ имају једну казну због кршења полицијског часа. У таквим случајевима није изрицан минимум новчане казне, него веће суме, обично 80.000 или 100.000 динара. Дакле, неки грађани су већ два пута кажњени због кретања ван свог дома у време полицијског часа.
- Само у недељу је осуђено 80 људи, а у суботу поподне и увече приведено је њих 36. Од тога три предмета нису завршена одмах, јер су се грађани позвали на доказе које нису имали код себе, а доставиће их наредних дана, као што су дозволе од послодаваца - каже Ристановићева.
У Прекршајном суду у Београду је током протеклих 15 дана осуђено укупно 600 грађана због кршења мере забране кретања. Изречено је око 30 милиона динара новчаних казни, чији је просечан износ 50.000 динара.
- То је огроман новац, а сада је занемарљиво мали број казни наплаћен. Наиме, неки грађани су одмах платили казну, иако нису морали. Судије су свим осуђенима објасниле да рок за жалбу почиње да тече после завршетка ванредног стања и да се казне могу извршити тек када пресуде буду правоснажне - наводи Ристановићева.
Нове инструкције у поступању са пацијентима: Нема више лечења од куће, у болницама и заражени који се опорављају у својим домовима
(УЖИВО) Пандемија из минута у минут: Драстичан скок броја оболелих у Русији, Данска планира да "олабави" мере
У “Галеници” спремни да праве "хлорокин": Ево колико дана је потребно да се направи прва тура лека
ЊИХ ИМА НАЈВИШЕ: Директор Института на Дедињу обелоданио који су медицински радници ЗАРАЖЕНИ КОРОНА ВИРУСОМ
ДОКТОР ПЕЛЕМИШ УПОЗОРАВА: Превенција је најважнија, а ово је ГЛАВНА ЗАШТИТА од корона вируса