ПОЧЕЛА ПРИМЕНА МЕРА У БЕОГРАДУ: Ево како су становници престонице поштовали одлуке Владе
Две су врсте казни за угоститељске објекте који не поштују меру Владе Србије - једна је затварање објекта, а друга, због кршења здравствених прописа и здравља грађана, затворска казна
У Београду је данас почела примена казни за грађане који не носе заштитне маске тамо где је прописано, у висини од 5.000 динара, а заменик градоначелника Београда Горан Весић каже да су грађани одговорни и да од јутрос није написана ниједна казна за неношење маске у јавном превозу.
СТАЊЕ У ДОМОВИМА ЗА СТАРЕ ЈЕ ПОД КОНТРОЛОМ: Мере заштите нису попуштане ни након укидања ванредног стања
КОРОНА НЕ ЈЕЊАВА У НИШУ: Део нове зграде Клиничког центра опет постаје ковид болница
СТАЊЕ У СЈЕНИЦИ АЛАРМАНТНО: Дневно преко 270 пацијената на прегледу због корона вируса
Према његовим речима, и угоститељи су током претходна два дана показали одговорност и своје објекте затварали до 23 часа, али додао да је ипак комунална милиција открила четири објекта која су радила дуже од прописаног времена.
Две су врсте казни за угоститељске објекте који не поштују меру Владе Србије, додаје Весић - једна је затварање објекта, а друга, због кршења здравствених прописа и здравља грађана, затворска казна.
- Контроле су почеле, за сада нисмо казнили никога у градском превозу, јер су сви носили маске и надам се да ће тако и остати - рекао је Весић.
Говорећи о томе ко врши контроле, Весић је истакао да санитарни инспектори пишу казне за неношење маске у јавном превозу, радно време угоститељских објеката контролише комунална милиција, а у тржним центирима и другим затвореним просторима за ношење маске и дистанцу одговорни су власници.
Ношење маски и држање дистанци у Пошти конторлише обезбеђење те поште, а што се тиче шалтера у Граду Београду, постављене су кутије у које више од 80 одсто грађана оставља своје захтеве, додао је Весић. Истиче и да већина грађана комуницира онлајн са градском управом.
Што се тиче Аде Циганлије и базена у граду, Весић истиче да они нису затворени, али да се и на тим местима мора држати дистанца о чему, додаје, обезбедње води рачуна.
- Базени раде, ради Ада Циганлија, постоји дистанца, постоји посебан начин на који се улази. Контроле се врше и на базенима, на пример, обезбеђење Ташмајдана је у обавези да врши ту контролу - објаснио је Весић.
Сматра да је овим мерама направљен добар баланс између заштите здравља људи и наставка рада привреде, те истакао да привреда више никада не сме да стане, јер онда, каже, неће бити новца ни за плате, пензије, набавку медицинске опреме...
КОРОНА ОТКАЗУЈЕ ФЕСТИВАЛЕ: Бирфест, Нишвил, Ловефест и EXIT неће бити одржани у августу
Несторовић: ЗАРАЖЕН НИЈЕ ИСТО ШТО И БОЛЕСТАН! Епидемија се неће завршити док не стекнемо КОЛЕКТИВНИ ИМУНИТЕТ
ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА УВЕДЕНА У 13 СРПСКИХ ГРАДОВА: Ево које све мере МОРАЈУ да се поштују и колике су казне
ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА И У ГРАДУ НА ЛИМУ: Ево шта је све обухваћено мерама Општинског штаба
СТИГЛИ НАЈНОВИЈИ РЕЗУЛТАТИ: Још 289 људи позитивно на корону, преминуло шест особа