ПОЛИЦАЈЦИ ХЕРОЈИ! Спасили живот дечку који је хтео да скочи са Панчевца: Његови разлози ће вас растужити
Мушкарац рекао да је искључио телефон и да се ником није јављао од седам сати ујутру
Саобраћајни полицајци за увиђаје Милорад Јевтић (29) и Младен Томашевић (27), спасли су у петак живот С. С. (32), који је намеравао да скочи са Панчевачког моста.
КАДА ПОТРАГА ЗА ВОДОИНСТАЛАТЕРОМ ПОСТАНЕ ПАКАО: Породица заражена, а wc шоља запушена - онда настаје агонија
"ТЕШКО ЋЕМО ИЗДРЖАТИ БЕЗ ОШТРИХ МЕРА, ЧЕКАЈУ НАС ТЕШКИ МЕСЕЦИ" Нишки анестезиолог забринут тренутном ситуацијом
МИТОВИ О НАЈСТАРИЈЕМ ЗАНАТУ: Како изгледа патња жена примораних да продају сопствено тело!
Драма на прометној саобраћајници у Београду одиграла се око 16:20 сати, а двојица саобраћајаца приметила су мушкарца који стоји с друге стране ограде, спремајући се за скок у Дунав.
Враћали се с увиђаја
- Били смо на увиђају на Зрењанинском путу и враћали смо се преко моста ка граду, ишли смо на други увиђај. На Панчевачком мосту је била гужва и угледали смо мушкарца, који је прескочио ограду - препричава драму Милорад Јевтић, који већ шест година ради у полицији.
- Стали смо и упалили светлосну сигнализацију због других возача, нисмо смели звучну како га не бисмо уплашили. Колега и ја смо му полако пришли и ухватили га за руке. Није нас ни приметио. Онда сам га загрлио и рекао му да ћемо све решити - каже храбри саобраћајац.
Он додаје да је осећао страх, јер је постојала реална могућност да мушкарац почне да се отима.
Његов млађи колега, Младен Томашевић, који је две године запослен у МУП, објашњава како је отпочео разговор са мушкарцем.
- Смирено сам га питао какав проблем има. Говорио сам му да ништа није вредно његовог живота. Држали смо га и полако припремали за то да га пребацимо на другу страну. Објашњавао је да има породичних проблема, да га нико не разуме и да је више пута размишљао да се убије. Осетио сам огромну тугу у његовом гласу и покушавао да му објасним да ће све бити како треба, само да буде паметан и да нас послуша - прича Томашевић.
Јевтић наводи да им је мушкарац рекао да је искључио телефон и да се ником није јављао од седам сати ујутру и да вероватно ником и не недостаје.
Не види разлог за живот
- Питао сам га чиме се бави, само да му скренем мисли. Објаснио је да је радио, али да је пре годину, две због здравственог стања остао без посла. Жалио се како нема пријатеља и да ником није стало до њега, као и да због свега тога не види разлог да живи. Убеђивали смо га да то није тачно, да ће се све средти ако буде дао шансу себи - каже Јевтић и додаје да, када су мушкарца пребацили с друге стране ограде, позвао је надлежне колеге и Хитну помоћ.
Потражите помоћ СОС линија за превенцију суицида
Подсетимо, за све оне који помисле да није вредно живети отворена је телефонска СОС линија за спречавање самоубиства који ради 24 сат. На овај број 011/7777 - 000 се јављају стручњаци, лекари Клинике за психијатријске болести "Др Лаза Лазаревић". Такође, Служба ургентне психијатрије прима пацијенте 24 сата без заказивања, без књижице и без плаћања, а Центар за ментално здравље од 9 до 18 прима без заказивања.
За то време седећи на тротоару Томашевић је причао са несрећним С. С.
- Питао сам га које је годиште и рекао му да је мало старији од мене и да је живот пред нама. Смирио се и драго ми је да смо успели да га спасемо. Када га је преузела Хитна помоћ јавили смо му се, а он нам је у знак поздрава климнуо главом - прича Томашевић.
Пуне руке посла, с једног увиђаја на други
Ови храбри саобраћајци заједно са колегама из станице у Савској обављају увиђаје свих саобраћајних незгода које се десе на подручју Београда. Подељени су на екипе које обављају увиђаје саобраћајне незгоде са облежјима прекршаја у којима су Јевтић и Томашевић и екипе које раде увиђаје са повређеним и настрадалим особама.