СКЛАПАЊЕ БРАКОВА СА АЛБАНКАМА ДОБРО ПОЗНАТО МУШКАРЦИМА ИЗ СРБИЈЕ! Разрађен посао који функционише веома просто
Упознавање са Албанком је 3.000 €
Посредовање код упознавања данас није искључиво резервисано за једног умешног проводаџију. Напротив, институционализовало се, прешло на агенцију са бројним сарадницима, расутим по целом региону. Посао је наплатив, бракови који се потом склопе ретко се разведу, а да је бизнис већ разрађен, јер интересовање постоји, рекао је један од власника агенције који посредује у упознавању мушкараца, пре свега из Србије, са женама из Албаније - искључиво.
ОВЕ ПТИЦЕ НОСЕ ЗЕЛЕНА ЈАЈА И ЖИВЕ У ЗРЕЊАНИНУ: После нојева највеће су на свету и потичу из Аустралије (ФОТО)
СТАН У ЗЕМУНСКИМ КАПИЈАМА ОТИШАО У РУКЕ ИРЕНЕ ИЗ БАЧИНАЦА: Ново извлачење наградне игре "Узми рачун и победи"
Како је рекао Мишко Јовановић из агенције регистроване у Тирани, али са сарадницима на терену по целом региону, посао је започет пре осам година.
- То је већ био разрађен посао. Ми смо видели да то функционише и пре нас. Нема правила, највише је Срба. Али има и Хрвата, људи из Босне и Херцеговине, из западне Европе... - каже он.
Истиче да посредују у упознавању, не и у склапању бракова. Ипак, говори о младожењама и младама. Објашњава нам и како се тај "процес" одвија фазно.
Најпре момци искажу интересовање. Пошаљу кратке биографије и своје фотографије.
- Ми у односу на та интересовања ангажујемо сараднике на терену, у читавој Албанији. Ко први нађе одговарајућу особу која изрази жељу да се упозна са потенцијалним младожењом, ми их спајамо. Физички се долази на упознавање, нема размене телефона, друштвених профила... - наводи додајући да се одлази у посету млади: - Ту се праве неки прелиминарни договори, ако се њих двоје једно другом допадну.
Следећи корак је узвратна посета када млада са укућанима или братом оде да види услове у којима би живела.
- Трећи корак је да поново младожења дође у Албанију где обавља веридбу. Некад веридба буде истовремено са свадбом - каже наводећи да се најчешће чека да прође неколико седмица, некад и месеци, док младожења не одоведе младу.
Потом следи свадба у младожењином крају.
Јовановић каже и да је интересовање Албанки за удају у Србији замрло у протекле три године, те да су им жеље да оду у земље Западне Европе.
- Нешто је веће интересовање за Хрватску него за друге земље, зато што је у питању чланица Европске уније. Без обзира што се неко мучи и ради у Западној Европи, што живи као подстанар, оне би радије да буду подстанари тамо, него да у изобиљу живе у Србији, Црној Гори, БиХ... - каже наводећи да развода има, али да се дешавају ретко.
По обављеном послу агенција у Тирани наплаћује 3.000 евра. На упознавање одлази и посредник из агенције, што је најчешће особа која говори оба језика.
Како је рекао у Србији је, статистички гледано, највише Албанки удато у крају око Љубовије, Бајине Баште, Ниша, Алексинца...
- У Краљеву исто има много Албанки које су се удале - додаје.