ОТКРИВЕН МОТИВ УБИСТВА НА НОВОМ БЕОГРАДУ: Страхиња нова жртва крвавог рата кланова, сведочио на КОБНОМ СУЂЕЊУ
Он је трећа особа везана за тај случај која је ликвидирана.
Страхиња Стојановић (30), који је убијен у експлозији подметнуте бомбе у недељу у Новом Београду, има богату криминалну каријеру, више пута је осуђиван и често се појављивао у црној хроници.
Ипак, оно што му је највероватније дошло главе јесте повезаност са најсмртоноснијим судским процесом у историји српског правосуђа - суђењем члановима Шарановићевог клана за убиство Николе Бојовића.
ПРЕ ПЕТ ГОДИНА УБИЈЕН ЈЕ СТРАХИЊИН ОТАЦ: Није откривено ко га је ликвидирао, а сумњало се чак и на његовог сина
ЛАТИНО ДЕВОЈКЕ СТРАХИЊУ КОШТАЛЕ ГЛАВЕ! Ево како су два пута помогле егзекуторима мафијаша
НОВИ ДЕТАЉИ ЈЕЗИВЕ ЕКСПЛОЗИЈЕ НА НОВОМ БЕОГРАДУ: Ево шта се дешава са Колумбијком Соњом (45) (ФОТО)
Наиме, Стојановић је сведочио у том случају, али је његова улога у Шарановићевој криминалној организацији била много већа, мада се његово име није нашло на оптужници. Он је трећа особа везана за овај случај која је ликвидирана.
- Постоји неколико могућих мотива за ликвидацију Стојановића, први је умешаност у нарко-послове јер је у току "велико чишћење" у том миљеу. Други, вероватнији мотив, јесте освета. Сукоб између те две црногорске породице постао је крвна освета и на мети се налазе сви мушкарци са супротне стране, не дирају се жене и деца до 18 година - каже криминолог Добривоје Радовановић.
Страхиња Стојановић био је кум Милоша Видаковића, човека кога су у Будви 2013. године ликвидирали Шарановићеви чланови клана. То убиство је признао Милош Војиновић, који је сведочио против осталих чланова тог клана. Између Стојановића и Видаковића дошло је до сукоба, а све се завршило ликвидацијом у Будви. Иста екипа убила је и Николу Бојовића, брата вође "земунског клана" Луке Бојовића. У стану у Будви у коме су се криле убице нађен је ДНК Страхиње Стојановића. О улози у тим крвавим догађајима кратко је говорио у Специјалном суду:
- Не желим да се увлачим у ову фарсу, ако треба да сносим санкције због тога, сносићу, али не желим да сведочим. Апсолутно ми није познато ништа у вези са било којим кривичним делом.
Српско-црногорски криминални кланови одавно имају упоришта у Шпанији која им служе као транзит за послове са дрогом, али и скровиште када их тражи локална полиција. Осим Валенсије и Барселоне, на тој мапи је и Марбеља, која се може назвати крими-престоницом "српске Шпаније". Страхиња Стојановић се и венчао са Олац Билбао, која је својевремено проглашена за мис Марбеље, а тамо је упознао највероватније и Соњу Суарез Гомез, Колумбијку која је била с њим у колима када је дигнут у ваздух и која је том приликом повређена. Соња је у међувремену пуштена на кућно лечење.
Интересантна је и животна прича Соњине ћерке Пауле Суарез, која је постала позната широј јавности по вези са фудбалером Кристијаном Роналдом, тадашњим играчем Реала, а сада Јувентуса. Могло је чак да се догоди да Страхиња Стојановић постане "очух" једном од најбољих фудбалера на планети.
У Марбељи је у јуну ове године убијен Милош Перуничић, рођени Баранин који је криминалну каријеру пекао у Београду. Шпанска полиција ухапсила је четворицу осумњичених, двојицу Београђана и двојицу хрватских држављана.
Кроз Марбељу, у којој се крио и убијени Перуничић, прошли су многи виђенији српски и црногорски криминалци. Дарко Шарић, Лука Бојовић, Родољуб Радуловић звани Миша Банана, Жељко Максимовић Мака, само су нека од имена која су у једном тренутку уточиште нашла у овом летовалишту.
Суд је његовим речима, чини се, поверовао, али неко други изгледа није.
У току судског процеса убијени су првооптужени Слободан Шарановић, вођа те криминалне групе, који је изрешетан испред куће у Будви. Убијен је и још један сведок Југослав Цветановић, рођени брат Саше Цветановића, човека који је осуђен за убиство Николе Бојовића. На мети се нашао и Ратко Кољеншић, још једна истакнута фигура из Шарановићевог клана. У јулу 2017. године у близини његове куће ухапшени су Анђелка и Матија Бојовић, мајка и брат од стрица Луке Бојовића. Они су ухапшени јер су наводно осматрали Кољеншићеву кућу. После тога је Кољеншић брже-боље понудио нагодбу тужилаштву у Никшићу о признању кривице за убиство Николе Бојовића како би "побегао" у затвор. Ипак, касније је одустао од те нагодбе.