Шок у судници! Сведок испричао језиве детаље: Видео сам како са Славковог леша тече крв
Потресно
Суђење оптуженима за убиство новинара и власника Дневног телеграфа и Европљанина Славка Ћурувије настављено је данас у Специјалном суду давањем исказа сведока новинара Владана Динића, који се први нашао на месту убиства.
Александра испричала све: Јауци Андреја Вучића су били језиви
Тешки детаљи злочина у Новом Саду: Ово је разлог због ког је Ђорђе покушао да убије кућну помоћницу
Динић је рекао суду да га је тог дана на мобилни телефон позвао некадашњи главни и одговорни уредник Студија Б, Драган Којадиновић, који га је замолио да провери да ли је Ћурувија убијен, имајући у виду да је најближи.
– Што не питате Којадиновића ко му је јавио, ја не знам ко му је јавио – рекао је Динић.
Од тренутка када га је Којадиновић позвао, до места убиства, Динић је рекао да се налазио у Косовској улици и да му је било потребно три минута, а да на улици и у хаустору у Светогорској није било “живе душе”, осим Ћурувијиног тела.
– Видео сам да Ћурувија лежи лицем према земљи и да тече крв, а осим тела ништа друго нисам приметио – рекао је Динић.
Он је додао и да на месту убиства није било никога, осим два детета од 10-12 година, који су стајали “мало више од места убиства” и да су рекли да је неко отрчао у Комерцијалну банку.
– Не знам ко су ти клинци, нити бих могао да их препознам сада јер су се вероватно и променили ликом. Рекли су да су отишли у Комерцијалну банку, а ко је отишао и зашто је отишао, ја не знам – рекао је Динић.
Динић је рекао и да је Ћурувија имао обезбеђење, али да их није никада лично видео. Он је истакао и да је Ћурувију чак питао “како му увек обију стан, када је на путу, а има обезбеђење”.
- Они су дежурали ноћу, а да ли су пратили Славка у кафане и на друга места, то не знам. Знао сам да има обезбеђење, али нисам их лично срео – рекао је Динић.
Ћурувија је убијен 11. априла 1999. у Светогорској улици у Београду, у хаустору зграде у којој је живео.
За његово убиство оптужени су начелник Државне безбедност (ДБ) Радомир Марковић, начелник београдског центра ДБ Милан Радоњић, бивши главни инспектор Друге управе ДБ Ратко Ромић и припадник резервног састава ДБ Мирослав Курак.
Курак је у бекству и за њим је расписана потерница, док се Ромић и Радоњић, налазе у притвору од хапшења у јануару 2014. Марковић у затвору служи казну од 40 година затвора. Оптужени су на почетку суђења негирали да су учествовали у убиству.