НОВОСАЂАНИН УБИО КОМШИЈУ ЗБОГ ЗАЈЕДНИЧКОГ БОЈЛЕРА! Жртва је молила да престане и звао је у помоћ
Суд је обавезао окривљеног да двома законским наследницима иза покојног оштећеног исплати накнаду нематеријалне штете за душевне болове у износу од по 400.000 динара.
Оптужницом Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду окривљени се теретио да је 4. јула прошле године у у Љермонтовој улици на Грбавици, при безобзирном насилничком понашању усмртио комшију.
ШОК ОДБРАНА КАВЧАНИНА У ИСТАНБУЛУ Мијановића отели, мучили, па закопали у дворишту - а сад оптужују Србију?!
ПОТРЕСНА ИСПОВЕСТ ОЦА ДЕЧАКА КОЈИ СЕ УТОПИО НА АДИ: Никога не кривим, све бих урадио исто као он
ШОК ОБРТ У СЛУЧАЈУ МРТВЕ РУСКЕ ПОРОДИЦЕ Сина удавио јастуком на спавању, али...
Према његовој изјави до свађе је дошло око коришћења заједничког бојлера.
Он је такође тврдио да је комшија претходно био насилан према њему.
Приликом оцене доказа, судско веће којим је председавала судија Сања Берак, прихватило је одбрану окривљеног само у оним деловима који су потврђени другим материјалним доказима, сматрајући да је у целини одбрана окривљеног усмерена у правцу умањења кривичне одговорности.
Суд је на основу свих изведених доказа утврдио да је критичном приликом окривљени грубо вређао покојног оштећеног, те да су због угрожавања спокојства грађана интервенисали радници Полицијске станице Стари град, након чијег одласка је окривљени наставио да вређа и напада оштећеног, задавши му више убодних рана ножем по телу у пределу где се налазе витални органи.
Приликом одлучивања о кривичној санкцији, суд је од олакшавајућих околности ценио животну доб окривљеног, његове личне и породичне прилике, као и ранију неосуђиваност.
С друге стране, од отежавајућих околности, суд је у обзир узео степен упорности окривљеног да оштећеног повреди, имајући у виду тежину, број и локализацију нанетих повреда.
Такође, ценио је равнодушност окривљеног и недостатак емпатије према оштећеном и према основној вредности – људском животу, имајући у виду да је окривљени наставио са наведеним радњама, иако га је оштећени молио да престане и звао у помоћ.
Суд сматра да је окривљени, иако је био под дејством алкохола, поступао са умишљајем и свестан чињенице да наведеним радњама може проузроковати смрт другог лица.
Имајући наведено у виду, суд је окривљеном изрекао казну затвора у трајању од 15 година, у коју се урачунава време проведено у притвору, а који притвор је према окривљеном продужен до упућивања у затвор.
Суд је обавезао окривљеног да двома законским наследницима иза покојног оштећеног исплати накнаду нематеријалне штете за душевне болове у износу од по 400.000 динара.
Против наведене пресуде странке и бранилац могу изјавити жалбу Апелационом суду у Новом Саду.
Тужилац је рекао да је задовољан што је суд прихватио правну квалификацију, али је најавио и жалбу на висину изречене казне.