Богородица је ЖЕНА и заштитница Свете горе: Зашто је онда другим женама забрањен приступ? ОВО ЈЕ РАЗЛОГ
Логично објашњење
Света гора је један од центара православног света. Налази се на полуострву Халкидики, на северу Грчке, тачније Атосу. Ту се налази и Хиландар који је од посебне важности за хришћански свет.
НАЈВЕЋА МИСТЕРИЈА ЧЕТНИЧКОГ ПОКРЕТА! Калабићева смрт и ДАЉЕ ЕНИГМА - убила га ОЗНА или је ПРОМЕНИО ИДЕНТИТЕТ?
На овом месту у Србији се опорављао РИЧАРД ЛАВЉЕ СРЦЕ, а легенда о закопаном благу живи и даље!
ЗАБОРАВЉЕНИ ХЕРОЈ НАШЕ ЗЕМЉЕ! Од УСТАША ОТЕО ВОЗ пун СРПСКИХ ИЗБЕГЛИЦА, а онда је почела ПОТЕРА ВЕКА
Манастир Хиландар је изградио грчки монах светогорац, Георгије Хеландариос. Манастир Хиландар су обновили Стефан Немања (у монаштву Симеон) и његов син Сава 1198. године, а у манастиру је 1200. године умро Стефан Немања. Краљ Стефан Урош И је 1262. године значајно утврдио манастир.
Оно што је већ познато јесте да се је женама забраљен приступ, само је монасима дозвољено да живе на Светој гори, а тренутно на њој живи око 2.000 монаха.
Не само женама, чак су и женке домаћих животиња забрањене, с изузетком мачака и кокошака које легу јаја од чијих жуманаца се праве боје које се користе у иконописању.
Током Грчког грађанског рата, између 1946. и 1949, Света гора дозволила је свим избеглицама међу којима је било и жена да код њих пронађу уточиште.
Царица Јелена, супруга Стефана Уроша ИВ Душана Силног, боравила је на Светој гори средином XIV века када је Европом харала куга, али наводно није крочила на свето тло сопственом ногом већ је боравила у носиљци.
Оно што јесте занимљиво је то да је Богородица заштитница Свете горе, па се поставља питање: ако је Богородица, која је жена, заштитница Свете горе, зашто је другим женама забрањен приступ?
Одговор је лак и веома једноставан.
По једном старом предању Богородица је пловила са Светим апостолом Јованом из Јопе у Кипар да посети епископа Лазара. Када је олуја скренула брод с курса на тада пагански Атос, били су присиљени да се усидре у близини луке Клемент, у близини данашњег манастира Ивирон.
Богородица је изашла на обалу и, одушевљена дивљом лепотом планине, благословила је и замолила свог сина, Исуса Христа, да га претвори у њен врт.
Зачуо се глас: "Нека ово место буде твоје наслеђе и твој врт, рај и небо спасења за оне који траже спасење".
Од тог тренутка планина је посвећена као врт Мајке Божје у који није дозвољен приступ другим женама.
Атос се још зове "баштом мајке Божје", у част њене славе, те је она једина представница свог пола на том полуострву.