"ИМАТЕ РОК ОД 90 ДАНА! Решите проблем, или..." Србија предузела ИЗНЕНАДНЕ МЕРЕ због албанског ИЖИВЉАВАЊА!
Премијерка Србије Ана Брнабић обавестила је вечерас грађане Србије да је у име Владе, а у складу са ЦЕФТА споразумом, послала формални захтев Секретаријату те институције за директне консултације у оквиру заједничког комитета.
- Они од сутра, од примања захтева, имају рок од 90 календарских дана да реше проблем који је Приштина направила директним и недвосмисленим кршењем споразума у директним консултацијама - објаснила је Брнабић новинарима.
Владимир Ђукановић стигао на Косово: Из срца Србије послао СНАЖНУ ПОРУКУ (ФОТО)
Она је најавила да ће, уколико се не покрену заједничке консултације или не реши проблем у наредних 90 дана, што је рок предвиђен законом о ЦЕФТА споразуму, Србија у складу са ЦЕФТА споразумом покренути поступак пред Арбитражним судом.
Захтев је послат, осим Секретаријату ЦЕФТА, и УНМИК-у као потписнику за територију Косова и Метохије, те генералном секретару УН.
- Као страна која у потпуности поштује и увек је поштовала споразум са правом очекујемо брзу реакцију Секретаријата и УНМИК мисије. Свим нашим грађанима и међународним партнерима поручујемо да ћемо наставити да се боримо против кршења међународних уговора и споразума свим правним механизмима поштујући међународно право и европске вредности - казала је премијерка.
ПАНИКА МЕЂУ БАНДОМ НА ВЛАСТИ! Ево шта кажу у Приштини на оставке градоначелника
Напоменула је да Србија неће наседати на провокације и неће уводити контрамере, а наставиће да сарађује са партнерима у региону, пре свега БиХ, која је такође погођена неразумним мерама Приштине.
- Радићемо све да би се ствари вратиле у нормалу, да би се избегла претећа хуманитарна криза и свака даља дискриминација срског народа - нагласила је.
Брнабић је најавила да ће Влада извештавати грађане о свим даљим корацима које ће предузимати Србија.
Лазански понизио албанске лидере: Групњак са прстићима, као да су на екскурзији! (ВИДЕО)
ЦЕФТА је трговински споразум између Албаније, Босне и Херцеговине, Македоније, Молдавије, Србије, УНМИК-а у име Косова и Метохије и Црне Горе.