КО ЈЕ НОВИ АМБАСАДОР СРБИЈЕ У РУСИЈИ: Истакнути професор оставио печат у свету, а страст му је НЕШТО САСВИМ ДРУГО
Био је члан уредништва најстаријег медицинског часописа Српски архив за целокупно лекарство и члан Председништва Српског лекарског друштва.
Професор Момчило Бабић именован је за новог амбасадора Србије у Руској Федерацији, објављено је данас у Службеном гласнику, а указ о постављењу Бабића на дужност изванредног и опуномоћеног амбасадора у Русији донео је председник Србије Александара Вучић на основу члана 112 став 1. тачка 5. Устава Републике Србије.
СЈАЈНЕ ВЕСТИ НА РАДОСТ СВИХ ГРАЂАНА СРБИЈЕ! Огласио се председник Вучић - ДОГОВРЕНА НОВА УЛАГАЊА (ФОТО)
"СА ТУГОМ САМ ПРИМИО ВЕСТ" Вучић изјавио саучешће након изненадне смрти политичара
ВУЧИЋ ДОНЕО ОДЛУКУ! Ово је нови амбасадор Србије у Русији: Чувени професор иде у Москву
Момчило Бабић школовао се у Београду, где је дипломирао на Медицинском факултету. Магистрирао у Москви као стипендиста Светске здравствене организације на Међународном факултету јавног здравства.
Специјализацију из социјалне медицине завршио на Медицинском факултету у Београду, где је докторирао у 34. години живота, а научни сарадник на факултету је постао две године касније.
Редовни професор Београдског универзитета је од 2000. године. Директор Републичког фонда за здравствено осигурање је од 2013. године.
Студијски боравци и предавања у свету: Центерс фор дисеасе цонтрол анд превентион – Атланта (Џорџија), Јохнс Хопкинс University – Балтимор (Мериленд), Натионал Институтес оф Health – Бетесда (Мериленд); Georgetown University – Вашингтон (округ Колумбија), Каролинска институтет – Стокхолм, Лондон School оф Hygiene & Тропицал Медицине – Лондон, Институт "Семашко" – Москва (укупно студијских боравака у овим институцијама око 2 године).
Био је директор Сектора за развој Клиничког центра Србије и градски секретар за здравство у Скупштини града Београда, где је иницирао пројекат "Београд – здрав град". Од 1992. до 2001. је обављао функцију директора КБЦ "Бежанијска коса". Био је и помоћник Министра здравља Републике Србије и председник Савета Универзитета у Београду.
Проф. др Момчило Бабић је аутор преко 250 научних и стручних радова објављених у страним и домаћим часописима и на конгресима, као и 24 медицинске књиге и уџбеника, међу којима и "Медицински лексикон" и "Скрининг у медицини".
У сарадњи са Раш Универзитетом из Чикага, је објавио две књиге, чији је главни аутор и уредник: "New Challenges ин Health Царе" и "Модерн Health Царе Glossary". Аутор је бројних радова из области социјалне медицине и здравственог менаџмента, које и предаје на Медицинском факултету у Београду. Иницирао је и конципирао предмет "Савремена болница", акредитован за 2. годину основних студија као изборни предмет, који предаје на Медицинском факултету.
Био је члан уредништва најстаријег медицинског часописа Српски архив за целокупно лекарство и члан Председништва Српског лекарског друштва.
Главни је уредник у пројекту "Медицинска енциклопедија", првог издања на српском језику у коме учествује преко 250 истакнутих лекара и професора медицине. Председник је Медицинског академског форума, удружења лекара академске провенијенције са седиштем у Београду.
Године 2012. проглашен од стране Прве европске куће у Србији и Европског покрета за "Најевропљанина за 2011." за област програма и пројеката, за пројекат "Здравствена политика у Србији до 2020. године".
Професор Бабић се преко 30 година бави сликарством; своја дела је донирао, углавном болницама.
Професор Бабић је тренутно амбасадор Републике Србије у Републици Словачкој. Вредно ради на унапређењу билатералних односа и сарадње двеју земаља и народа.
У Словачкој јавности је запажена његова изјава "После Срба највише волим Словаке, ми смо братски народи и остаћемо то заувек", а у поводу Дана уставности Републике Србије 2020. године, истој се обратио говором на словачком језику са порукама пријатељства и братства.
Организација Серваре ет Манере доделила је 16. августа 2021. године Момчилу Бабићу, амбасадору Републике Србије у Словачкој Републици Спомен-медаљу дрво мира, због заслуга у промоцији мира, разумевања и пријатељства међу народима.